Bilişim Suçları ve İnternet İletişim Hukuku
% 2indirim

Bilişim Suçları ve İnternet İletişim Hukuku

  • 150,00 TL147,00 TL

    hopi kampanyası
    7,35 Paracık
    Babil.com'da 60> TL ve üzeri ücretsiz kargo kampanyası
  • Tedarik Süresi 5 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Bilişim Suçları ve İnternet İletişim Hukuku lisans seviyesindeki hukuk öğrencilerinden üst düzey akademisyenlere kadar her seviyedeki okuyucuya hitap etmesi hedeflenen çok yönlü bir kitaptır. Bilişim hukuku alanına yeni ilgi duyan hukukçular ve fakültelerinde bilişim hukuku dersi alan öğrenciler için temel bir bilgi kaynağı olması amacıyla kitapta yer alan konular tüm açılardan incelenip açıklanmıştır. Bu yönüyle bir genel bilgi/ders kitabı niteliğindeki kitabın yeni okuyucularımıza faydalı olacağı kanısındayız. Lisansüstü eğitim alan ve bu alanda bilimsel çalışma/araştırma yapan okuyucular için kitapta konu, öğretideki farklı görüşler ve karşılaştırmalı hukuk içerecek şekilde derinlemesine incelenmiştir. Kitap, bu özelliğinin yanı sıra geniş kaynakçası ile okuyucularımıza yol gösterici olacaktır. Uygulamada karşılaşılan sorunlara yanıtlar getiren ve içerisinde yer alan çok sayıda güncel yargı kararı ile kitap, uygulayıcı okuyucularımız için de başvuru kaynağı özelliği taşımaktadır.

İlk hazırlık sürecinden bu yana on üç yıl geçmesine rağmen, her basıda güncellenerek yenilenmesi neticesinde kitap, hızla gelişen bilişim alanında karşılaşılabilecek hukuki sorunları en güncel haliyle okuyucuya aktaran dinamik bir bilgi kaynağı kimliği kazanmıştır.

Bu yönleri ile kitabın, bilişim hukukuna ve özellikle bilişim suçları ile internet iletişim hukukuna ilgi duyan her seviyedeki okuyucuya yeterli ve doyurucu bilgiyi sağlamasını dileriz.

Kitapta Bulunan Konu Başlıkları

Bilişim Alanında Suçlar

Bilişim Sistemleriyle İşlenen Hırsızlık ve Dolandırıcılık Suçları

Kişisel Verilere Karşı Suçlar

Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'nda Düzenlenen Bilişim Suçları

Elektronik İmza Kanunu'nda Düzenlenen Suçlar ve Kabahatler

Bilişim Suçlarına İlişkin Ceza Muhakemesi Hukuku Koruma Tedbirleri

Adli Bilişim ve Delil Elde Etme Yöntemleri

Avrupa Siber Suç Sözleşmesi’nin Düzenlemeleri

İnternet İletişim Hukuku ve Düşünce Özgürlüğü

 


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.