Bin Hüzünlü Haz
% 25indirim

Bin Hüzünlü Haz

  • 12,50 TL9,38 TL

    hopi kampanyası
    0,47 Paracık
  • Tedarik Süresi 1 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

“Beni en çok suçtan arınmışlığım tedirgin ediyor,” giriş cümlesi hafızalara kazınan Bin Hüzünlü Haz, Hasan Ali Toptaş’ın çağdaş dünya edebiyatının en çetin kalemlerinden biri olduğunu gösteriyor. Çetin ve lezzetli kalemiyle, hikâye sanatının dünya tarihini yazıyor adeta.


Şehrazat’tan Don Kişot’a, bir garip Alaaddin’in peşine düşülen bu yolculukta, duyulmayan, kaybolan kelimeler de bitmeyen zamanların sesi gibi metne dâhil oluyor.


“. . . henüz Alaaddin’in yokluğunu kaybetmeyi göze alamıyorum. Elimde, o yokluktan başka hiçbir şey yok çünkü...”


Bin Hüzünlü Haz; Toptaş’ın hikaye sanatıyla, Alaaddin’le yüzleşmesinin romanı...


“... bir büyük bilinçtir Bin Hüzünlü Haz, çağcıl bir İlahi Komedya’dır. Sıradışı bir yazarla karşı karşıyadır Türk edebiyatı. Hasan Ali Toptaş, geleceğin Türk edebiyatına damgasını vuracak birkaç yazardan biridir.”


- Yıldız Ecevit


Yorum Sayısı: 1

Hasan Ali Toptaş, Bin Hüzünlü Haz eserinde çok ilginç bir konu üzerinden hayatın anlamını okurlarına ifade etmeye çalışmıştır. Eserde, bir kadın ara sıra gaipten sesini duyduğu bir adamın peşine düşer. Bu kadın deli mi diye düşüneceksiniz ama kadının peşine düşmüş olduğu aslında hayatın anlamıdır. İnsanları artık anlayamadığınızı veya tanıyamadığınızı düşünüyorsanız bu eserden istifade ettiğiniz takdirde insanları tanıyarak insanlar hakkında doğru çözümlemeler yapabilirsiniz. Hikayenin bazı...devamını oku

R
Rıza Hergül  -   30.06.2016