Bin Yıllık Hemşehri
% 25indirim

Bin Yıllık Hemşehri

İstanbul'un dehlizlerinde saklı nice sır aydınlanmayı bekliyor.

  • 16,00 TL12,00 TL

    hopi kampanyası
    0,60 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bin Yıllık Hemşehri e-kitabı

"İlk elli yıl kiliseye, sonraki elli yıl sinagoga, ondan sonraki elli yıl da camiye gitti. Bir ara Konstantinopolis’e gelen Luther’in papazlarını da dinledi. Sonunda o gün nerede yemek dağıtılıyorsa oraya gitmeye karar verdi.

Büyük depremler, veba salgınları ve büyük yangınlar gördü. Bunların çoğundan ustalıkla sıyrılmayı bildi. Yakalandıklarının ise Theo’ya bir zararı dokunmadı. Büyük Kostantiniyye yangınlarının birinde, sucuk çalmak amacıyla girdiği ev alevlerin içinde kalınca kaçamadı, o da yandı. Ertesi gün hiçbir şey olmamış gibi küllerin arasında uyandı."

Hazırlanın, ölümsüz Theo'nun rehberliğinde zamanda yolculuğa çıkıyoruz.

Theo, henüz delikanlıyken ölümsüz bir gelincik bedenine hapsedilmiş bir Bizanslı. Çelebi, görmüş geçirmiş, nüktedan, kitap kurdu bir dedektif.

Şehir Konstantinopolis iken doğdu, yüzlerce yıllık başkentin binlerce halini yaşadı. Koca kentin her noktasını avcunun içi gibi biliyor ve İstanbul’da yaşanan doğaüstü vakaları kendine özel yöntemlerle ustalıkla çözüyor.

İstanbul’un gizemlerinin hepsine vâkıf Theo'nun ölümsüzlüğünün sırrı belki de hemşehrilerine asırlar boyunca yardım etmesi...

İşte burada yazılanlar, İstanbul’da yüzyıllar boyunca hayatta kalmış bu fevkâlade gelinciğin başından geçen olağanüstü olayların hikâyesidir.


Yorum Sayısı: 4

İlginç öyküleriyle sizi İstanbul'un gizli dehlizlerinde gezdiriyor yazar.

Z
Zeynep Eriman  -   14.02.2016

İstanbul'un fethi sırasında Bizanslı Theo'nun ruhu, bir gelinciğin bedenine hapsolur. Böyle çarpıcı bir başlangıç yapan kitap, gelincik Theo'nun birbirinden ilginç hikayeleriyle beni içine çekmeyi başardı. Sevimli gelinciğin hikayelerinin devamını okumak için sabırsızlanıyorum. Kitabı kesinlikle tavsiye ederim.

P
Pelin Öğreten  -   20.04.2016

Çok ilgimi çeken bir kitaptı ve yine Babil sayesinde hemen sahip oldum.Bu kitabın yanında 2 kitap daha sipariş etmiştim.Paketin içinden kitaplarım ve bi adet hediyem vardı.Teşekkürler

O
Oylum Öztoprak  -   15.02.2016

İlginç öyküleriyle sizi istanbul un gizli delhizlerinde gezdiriyor yazar. Umarım devamı gelir

Z
Zeynep Eriman  -   13.02.2016