Binbir Gece Masalları (4 Kitap Takım Ciltli)
% 25indirim

Binbir Gece Masalları (4 Kitap Takım Ciltli)

  • 160,00 TL120,00 TL

    hopi kampanyası
    6,00 Paracık
    Babil.com'da 60> TL ve üzeri ücretsiz kargo kampanyası
  • Tedarik Süresi 1 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.
"İlk kez Hindistan'da, sonra İran'da ve ardından Anadolu'da anlatıldı; nihayetinde Arapça kaydedilip Kahire'de derlendi. Hepsi bir araya gelip Binbir Gece Masalları'nı oluşturdu. " - Jorge Luis Borges Baron von Hammer-Purgstall bir metninde confabulatores nocturni, "geceleri hikaye anlatan adamlar"dan bahseder. Sonra da eski bir Pers elyazmasında ilk defa geçtiği şekliyle, uykusuzluktan muzdarip olan Büyük İskender'in etrafına bu insanları topladığını söyler.

Yorum Sayısı: 2

1001 gecenin şanına yakışır bir baskı olmuş. çevirisi ve dizaynı gerçekten ülkemizde her zaman rastladığımız bir kalite değil. kitabın ciltli versiyonunu buradan aldım. ciltli versiyonunda ciltlemeyi o kadar sıkı yapmışlar ki kitabı okuduğunuz süre boyunca her iki elinizle tutmak zorundasınız. masa üstüne koyup okumak zor. keşke buna biraz dikkat etselerdi.

A
Ali Koçak  -   16.05.2016

Selamun aleyküm
Öncelikle 'Binbir Gece Masalları' tüm Dünya'nın edebiyat mirasıdır. Kitaplara, edebiyata, mirasa sahib çıkabilme duasıyla.
Bu masalların Türkçe'de tam çevirisi bir Alim Şerif ONARAN Batı Dillerinden çevirisi diğeri de Doğu Dillerinden(Arapça) Ekrem DEMİRLİ çevirisi. Doğu dillerinden yapılan tam çeviri olması açısından kitab çok kıymetli ve değerli. Hocamıza çok teşekkürler. Sert kapak olması da ayrı güzel (Alfa yay).
Not: Kitabın satışı kendi sitesinde yok. Bu...devamını oku

M
Musab Yemenoğlu  -   07.05.2016