Bir Kahve Şiir Seçkisi
% 19indirim

Bir Kahve Şiir Seçkisi

2. Seri
  • 10,00 TL8,10 TL

    hopi kampanyası
    0,41 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Hani küçük ırmaklar vardır, okyanuslara varmak isteyen ve sürekli sonsuzluğu özleyen, düzenlediğimiz şiir seçkilerinde var olan her şair bir ırmak gibi çağlamış olup, bir okyanus olmasa da akıpta yatağını bulabilecek engin bir ırmak gibi var olma aşamasında kendini göstermiştir. Birçok güzel insanın bir araya gelme çabasıyla oluşan gerçekten insanın içsel dünyasını yansıtan bu güzel duygular o kadar değerlidir ki birlikteliğin en güzel yansımasını gösterecek kadar varoluşu simgelemektedir.


Şiir, insanın bazen içsel bir uçuruma düşmesini engelleyen bir kurtarıcı gibidir. O zaman duygular öyle canlı ve alevli kalır ki insan kendisini tanıyamaz. Çünkü yeniden var olmuştur. Şiir varoluşu simgeler.2013 Ekim ayından itibaren Bi Kahve adlı mekanda Eğitimci yazar İlhan Koruyucu ve mekan ortaklarından şair-yazar İhsan Çaybaşı her 15 günde bir şiir etkinlikleri düzenlemeye başladılar.
Bi Kahve 1.Şiir Seçkisi 2014 yılının Haziran ayında Altınpost Yayınlarından çıktı. Kitabın galası onur konuğumuz Yalçın Benlican ve bütün yazarlarla birlikte 22 Haziranda gerçekleştirildi.(24 Şair-Yazar)
‘’Akhisar'ın Kalemli Şövalyeleri...


Rahmetli Ümit Yaşar Oğuzcan'ın Rahmetli Avni Anıl ile yaptıkları bir sohbette Avni hoca, " Ümit şiir zor mudur " diye sorunca Ümit Yaşar şöyle yanıtlıyor. "Çok zordur şiir, hem de nasıl zor...En büyük zorluğu da, kolay zannedilmesidir."60'lı 70'li yıllarda şiir matineleri yapılırdı ve usta bir şairden şiirler dinlerdik. O yıllarda da şiir antolojileri yayımlanırdı. İşte yeni kuşak, Akhisar'ın kalemli şövalyeleri de bir araya gelerek Bi Kahve Şiir Seçkisi için bir araya gelmişler ve beni de onur konuğu olarak seçerek onore ettiler teşekkür ediyorum…Yeni kuşağın şiire olan bağlılığı beni son derece mutlu ediyor. Nitelikli olan her şiire saygım var ve bu antolojinin de kalitesinden eminim. İnşallah uzun soluklu bir sunum olacak. Rahmetli Arif Nihat Asya'nın şiirle ilgili bir sözünü naklederek başarı dileklerimi sunuyorum. Şöyle demiş usta. Sanmayın Şiir Basit Bir Oyun/ Kelimeleri İstediğiniz Yere Değil, İstedikleri Yere Koyun...
Sevgimle...saygımla ve başarı dileklerimle...Yalçın Benlican’’


Bi Kahve 2. Şiir seçkisi Zinde Yayınevinden çıktı. Bu şiir seçkimize birbirinden değerli 21 şair yazar katıldılar. Bi Kahve 2. Şiir Seçkimizin onur konuğumuz şair Dikili Ekin Kültür, Sanat, Çevre Dergisi Kurucusu ve Ana dolu Basın Yayın Birliği İzmir Şube Başkanı A. Ziya Öğütcen’dir. 2. Şiir seçkimizin galasını da yazarlarımızla birlikte kararlaştırıp, gerçekleştireceğiz.


Şiir seçkimize emeğini yüreğini koyan bütün şair-yazarlarımıza, genel yayın yönetmenimiz Sibel Adıgüzel Çayır hanımefendiye ve Zinde yayınevine teşekkürlerimizi iletiyor, okuyucularımıza şiir tadında bir yaşam diliyorum.


26.06.2015 Eğitimci-Şair Yazar İlhan Koruyucu 


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.