Bir Kalbin Ölümü - Mürebbiye

Bir Kalbin Ölümü - Mürebbiye

  • 4,50 TL

    hopi kampanyası
    0,23 Paracık

“Ah, para, o uğursuz para, karımla kızımın ahlâkını bozdu. Onları bana düşman eden paradır. Deli olduğum için paranın üstüne çılgınlar gibi atılan da ben oldum. Ama eninde sonunda kendimi daha fakir, onları da daha kötü bir duruma düşürmekten başka bir şey yapmadım. Elli yıl, saçmalıklarla dolu elli yıl kendimi yordum, yitirdim, kendime bir gün için bile hürriyet tanımadım, şimdiyse...

Para! Para... Şu pis... Şu sefil para... Ben onun yüzünden çürüdüm! Para... Tanrının laneti onun üzerinde dinleniyor.”

Stefan Zweig, "Bir Kalbin Ölümü" adlı uzun öyküsünde, yaşadığı hayatın anlamını sorgulayan varlıklı bir tüccarın hüzünlü sonbaharını anlatıyor.

Kitabın ikinci anlatısı "Mürebbiye", yetişkinlerin ne denli acımasız olabileceklerini keşfeden iki küçük çocuğun yaşadığı düş kırıklığı üzerine, yürek burkan bir öykü.

Yordam Kitap, Avrupa’nın 20. yüzyılda yetiştirdiği en büyük yazarlardan Stefan Zweig’ın en önemli yapıtlarından oluşan seçkiyi okurlarına kıvançla sunuyor. Behçet Necatigil, Tahsin Yücel, Salâh Birsel, Hamdi Varoğlu, Ali Avni Öneş, Deniz Banoğlu gibi usta edebiyatçı çevirmenlerimizin yarattığı dil lezzetiyle...


Yorum Sayısı: 1

Bir Kalbin Ölümü ; Hayatını karısına ve kızına daha iyi bir yaşam sağlamak için harcayan adam ve bunun karşılığında karısından ve kızından gördüğü muamele ......adamın yapmak istediği ve yapamadıkları ...Mürebbiye : iki kızkardeşe öğretmenlik yapan kızın evsahibinin kuzenine aşık olması....PEKİ AMA BEBEK NERDE ? bu diyaloga çok güldüm .

M
Murat Haşhaş  -   02.03.2016