Bir Kıyamet Komedisi

Bir Kıyamet Komedisi

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Fantastik Edebiyat - Mizahî Kurgu okurlarının internetin tamamında, bloglarda forumlarda, sözlüklerde heyecanla bekledikleri türün iki büyük ustasını birleştiren eğlenceli kitap Good Omens artık Türkçe'de... Kıyamet hiç böyle eğlenceli olmadı!

Kalkıyooor... Kıyamete Bir İki!

Kıyamet Hiç Bu Kadar Eğlenceli Olmamıştı...

Tam bir hafta sonra Cumartesi günü, akşam yemeğinden önce kıyamet kopacaktır. Şeytanın oğlu bundan on bir yıl önce ücra bir kasabada satanist rahibelerin eline doğmuştur. Ancak Geveze Tarikatı'ndan rahibe Mary çocukları karıştırır. Cehennem ve Cennet'in güçleri büyük bir savaşa başlamak üzeredir. Ancak Sahte Mesih kayıptır.

Üstelik Cehennem ve Cennet'in dünyadaki temsilcileri insan türünden hoşlandıklarını ve yeryüzündeki hayatın bitmesini istemediklerini fark ederler. Aralarında anlaşıp insanlara yardım etmeye karar verirler. Yoksa İblis mi kazanacak?

At yerine motosikletlerine binip dünyayı birbirine katan mahşerin dört atlısı, Bentley marka arabasında sürekli Queen dinleyen iblis ve sahafiye kehanet kitapları satışıyla uğraşan bir melek ve çok sayıda fantastik karakter şimdiye kadar hayal edilebilecek en komik apokalips manzarasını oluşturur. Artık bütün Armageddon klişeleri yerle bir...

Kıyamet gününe, binlerce yıldan kalma kehanetlerin değil, modern dünyanın yeni alışkanlık ve imajlarının penceresinden derinlikli, zaman zaman felsefi, ama mizah dolu bir bakış. Fantastik romanın bütün dünyada satış rekorları kıran en başarılı örneklerinden biri... İncil'in parodileştirilmesiyle eşşiz bir mizah şöleni. Türün otoriteleri "Otostopçunun Galaksi Rehberi"'ne alternatif olarak gösterilen ve "Otostopçunun Kıyamet Rehberi" adıyla da anılan kitap aynı zamanda iki büyük ustanın buluşması anlamına geliyor. Sadece kapağı için dahi kitaplıklara girecek bir eser...


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.