Bir Nefeste Dünya Tarihi
% 31indirim

Bir Nefeste Dünya Tarihi

  • 17,00 TL11,73 TL

    hopi kampanyası
    0,59 Paracık
  • Tedarik Süresi 1 İş Günü
Bir Nefeste Dünya Tarihi e-kitabı

M.Ö. 3500'den 1945'e kadar kronolojik olarak düzenlenmiş; Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika, Okyanusya, Ortadoğu ve Orta Asya olarak bölgelere göre ayrılmış, bir nefeste okuyacağınız bir dünya tarihi kitabı.Farkında olsak da olmasak da, yaşadığımız dünya, tarihimiz tarafından şekillendirilmiştir. Tarih, aynı anda ortak insanlığın hem bir kaydı hem de bütünlüğünü sağlayan bir bağdır.


Bu kitap, antik medeniyetlerden II. Dünya Savaşı'na kadar yaşanmış büyük tarihsel olaylar hakkında fikir sahibi olmamız için gereken temel bilgileri içeren bir rehber. Büyük İskender'in imparatorluğu, Arap halifelerinin yükselişi ya da Çin'deki Tang Hanedanlığı, kadınların özgürleşmesi, komünizm ve faşizmin yükseliş ve düşüşleriyle ilgileniyor olabilirsiniz. Tüm bu konular ve daha fazlası hakkında son derece önemli bilgileri bu kitapta bulabileceksiniz.Kısa, kolay okunur, sade ve güvenilir bir kaynak olan bu eser, bugünkü dünyanın neden şimdiki gibi olduğunu anlamamızı mümkün kılacak kritik ipuçlarını ortaya koyuyor.


            Dünya tarihi hakkında sadece çevrenizde konuşulduğu kadar bilgi sahibisiniz ama dünya tarihi hakkında sağlam bir kaynaktan fikir sahibi olmak istiyorsunuz. Bunun için ciltler dolusu eser okumak istemiyorsunuz. Sadece size dünya tarihini genel hatlarıyla anlatacak bir eser arıyorsanız Emma Marriott, Bir Nefeste Dünya Tarihi eseri adından anlaşılacağı üzere tam size göredir. Bu eser ile istediğinizi fazlasıyla elde edecek ve dünya tarihi hakkında ana hatlarıyla bilgi sahibi olacaksınız. Eğer dünya tarihi hakkında detaylı bilgi edinmek ve dünya tarihinin derin sularına dalmak istiyorsanız bu eserden istediğinizi alamazsınız. Bunun için dünya tarihini detaylı inceleyen başka kaynaklara müracaat etmeniz gerekmektedir.

            Emma Marriott, Bir Nefeste Dünya Tarihi eserinde dünyada meydana gelen olayların özetini sizlerin istifade etmesi için en iyi şekilde çıkarmaya çalışmıştır. Bu eseri okuduğunuz zaman dünya tarihine şöyle bir göz gezdirmiş ve bir bakıma dünya tarihi hakkındaki bilgilerinizi tazelemiş oluyorsunuz. Yazar, bu eserinde sadece belli dönemleri ele almamıştır. Eski çağlara kadar gitmiştir. Dünya tarihi hakkında daha önce birçok eser okuyan okurlar, bu eseri yüzeysel olarak eleştirseler de böyle bir şeye hakları yoktur. Çünkü bu eser, dünya tarihi hakkında bilgisi olanlar için değil, ilk defa bilgi sahibi olmak isteyenler için kaleme alınmıştır. Bunun için yazar, ele aldığı konuları genel hatlarıyla yüzeysel olarak incelemiştir.

            Yazarın, bu eserinde dünya tarihinde meydana gelen olayları ele alırken kronolojiye dikkat etmesi ve olayları kıtalara ayırarak anlatması okurlar için büyük bir avantaj olmuştur. Dünya tarihi hakkında bilgi sahibi olmak isteyen okurlar, Emma Marriott, Bir Nefeste Dünya Tarihi eserini okuduktan sonra dünya tarihinde meydana gelen bu olaylara merak salacak ve bu olayların detayına inmek için araştırmalar yapmaya başlayacaktır. Yazar, eserinde okurlarına öz bilgiler verse de farklı bilgiler vermeyi de ihmal etmemiştir. Bu eseri elinize aldığınız zaman yazar, bu incecik esere koskoca dünya tarihini nasıl sığdırmış diye düşünmeden edemiyorsunuz. Anne ve babalar, tarih sevmeyen çocuklarına bu eseri okutarak dünya tarihi hakkında genel hatlarıyla çocuklarını fikir sahibi yapabilirler

Yorum Sayısı: 1

Dünyada tarih boyunca olup bitenlerden üstün körü de olsa bilgim olsun ve en azından bir fikir sahibi olayım diye düşünenler için oldukça ideal bir eserdir. Yazar, bu eserinde dünya tarihi boyunca olup bitenler hakkında oldukça öz bilgiler vermeye çalıştığı için bu eser, detaya inmek isteyen okurların işine yarayacak bir eser değildir. Bu eseri, tarih öğrenmeye yeni başlayan gençler okurlarsa tarihe oldukça iyi bir başlangıç yapmış olacaklardır. Ancak bu eseri okurken İslam tarihi hakkında...devamını oku

H
Halit Dert  -   30.06.2016