• Bir Zamanlar Biz Birdik% 25indirim
    Bir Zamanlar Biz Birdik
    Bir Zamanlar Biz Birdik

Bir Zamanlar Biz Birdik

Kaliforniya'dan Urfa'ya Uzanan Bir İslam Yolculuğu
  • 17,00 TL12,75 TL

    hopi kampanyası
    0,64 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bir Zamanlar Biz Birdik e-kitabı

Bir Zamanlar Biz Birdik, bir otobiyografi. Kitap, bir açıdan, Kaliforniyalı iki kardeşin; bir diğer açıdan, kalben ve ruhen 'Doğulu' bir Batılının hayat yolculuğunu anlatıyor.


Aynı anne-babanın evladı olup, yolları Vietnam Savaşıyla ayrışan iki kardeş ve birbirinin zıddı iki serüven...


Anadolu Kavşağı yazarı Fred A. Reed, bu kitabında Kaliforniya’da başlayıp nice nice duraklara uğradıktan sonra Urfa’daki bir boş mezarın gösterdiği adresin eşliğinde Bediüzzaman Said Nursi ve eserinin rehberliğinde İslam’a uzanan uzun hayat yolculuğunu paylaşıyor bizlerle.


“Bir zamanlar biz birdik” dediği kardeşi ve ailesi, daha da ötesinde Amerika üzerinden bir Batı eleştirisi olarak da okunabilecek bu kitap, yirminci yüzyılın pek çok büyük olayının mikro düzlemde kişilerin hayatlarına nasıl ve ne derece tesir ettiğini göstermesi açısından da okuyucuya ibretler sunuyor.


Bir Zamanlar Biz Birdik'in sayfaları boyunca, Vietnam Savaşı’na karşı vicdani redle başlayan ve ömür boyu hak bildiği yolda bedel ödemekle geçen bir hayatın, onlarca sene sonra dahi olsa, Hakikatle nasıl buluştuğuna şahitlik edeceksiniz.


Bu kitap, Kaliforniya doğumlu bir 'insan'ın, 'içimizden biri'nin hikayesi. Fetret çağında fıtratın direncini ve gücünü merak edenler, bu kitabı muhakkak okumalı...


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.