Birleştirilmiş Sınıflarla Öğretim
% 4indirim

Birleştirilmiş Sınıflarla Öğretim

Öğretmen El Kitabı
  • 18,50 TL17,76 TL

    hopi kampanyası
    0,89 Paracık
  • Tedarik Süresi 5 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.
İki binli yılların yaşandığı şu günlerde ülkemiz zorunlu eğitim uygulamalarının kabul edilebilir yeterlik ve düzeyde olduğunu söylemek güç olmaktadır. Türkiye ilköğretim düzeyinde azımsanmayacak sayıdaki okullarında birleştirilmiş sınıfl ar gerçeği ile yüz yüzedir.

İlköğretim kurumlarında görev yapacak olan öğretmenler, hizmet öncesi eğitimleri sürecinde gerekli niteliklerle donanık olarak yetiştirilebilmelidirler.

Öğretmen adaylarının sahip olmaları gereken nitelikler içerisinde birleştirilmiş sınıfl ı köy okullarında etkili bir öğretime rehberlik edebilme yeterliği önemli bir yer teşkil eder. Ülkemizde sınıf öğretmeni yetiştirme konusunda yapılan çalışmalar, öğretmen adaylarına kazandırılacak olan temel öğretmenlik yeterliklerinin neler olması gerektiği konusunda sürekli tartışma konusu olmuştur.

Bu çalışmada, ilkokul öğretiminin niteliğini belirleyici temel hükümler olması bakımından, birleştirilmiş sınıfl arla öğretimin program, öğretme öğrenme süreci, planlanması, ölçme ve değerlendirme ve sınıf yönetimi boyutlarında ele alınmaya çalışılmıştır.

Eser Eğitim Fakülteleri Sınıf Öğretmenliği programlarında görevli ve bu dersi okutmakla görevli öğretim elemanlarından yakın alaka görmüştür. Eser öncesi beş baskının yeniden gözden geçirilerek, bazı bölümler ek açıklamalar ile desteklenmiştir.

Eser tüm öğretmelere özellikle sınıf öğretmenlerine öğretme-öğrenme-değerlendirme ve sınıf yönetimi yeterliklerine katkı sağlamayı hedefl emektedir.

Mağluplar

Mağluplar

Mehmet Taşdemir

4,05 TL
Huzursuz

Huzursuz

Mehmet Taşdemir

8,64 TL
Kırk Hüzünlü Veda

Kırk Hüzünlü Veda

Mehmet Taşdemir

2,43 TL
Puslu Akşamlar

Puslu Akşamlar

Mehmet Taşdemir

2,43 TL
Anisya'nın Evi

Anisya'nın Evi

Mehmet Taşdemir

1,62 TL
Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.