Bitki Biyokimyası
% 10indirim

Bitki Biyokimyası

Dördüncü Almanca Basımdan Çeviri
  • 65,00 TL58,50 TL

    hopi kampanyası
    2,93 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Değerli okuyucular; giderek artan dünya nüfusunun besin gereksinimini karşılamanın temel çözümlerinden biri de bitki biyokimyasının iyi anlaşılması ve bu bilgilerin uygulamaya aktarılarak bitkisel üretimin aktarılmasıdır. Zira bitki biyokimyası ile yakın ilintisi olan uygulamalar hali hazırda hızlı nüfus artışından kaynaklanan küresel besin ihtiyacına çözüm aramaktadır. Bitki biyokimyası kültür bitkilerinin verimli çeşitlerini üretmede önemli bir araçtır. Sizler bu bitki biyokimyasının birkilerin moleküler mekanizmalarını araştıran temel bilim olmasının ötesinde, üretime katkı sunan ve böylelikle gelişmesi devrim niteliğinde sayılabilecek uygulamalı bir alan olduğunu da fark edeceksiniz.


Otuz yılı aşkın eğitim tecrübelerinin ürünü olan Bitki Biyokimyası kitabı moleküler biyoloji biyoteknoloji gibi çeşitli konularıda genel bir bakış açısıyla vermeyi amaçlamaktadır. Kitapta bitki metabolizmasının ilkeleri kolay ve anlaşılır bir biçimde verilmekte ve ayrıntıya girilmemektedir. Biyoteknoloji göz önüne alınarak, gerekli olduğu yerde bitki kimyasının endüstriyel uygulamarına ait örnekler bulunmaktadır. Genel biyokimya üzerine çok sayıda kitap bulunduğundan temel makromoleküllerin (amino asitler, karbonhidratlar, proteinler ve nükleotidler vb.) yapı ve işlevi ile enzim katalizi hakkında bilgilere yer verilmemiştir. Bu nedenle bu kitap genel bir ders kitabı ve özel bir ders kitabı arasında bir ara yüz olarak irdelenebilir.


Kitapta yukarıda bahsedilen hedeflere ulaşmak için, bitki fiyolojisi hücre biyolojisi moleküler biyoloji biyoenerji çalışan ve sekonder metabolitler gibi disiplinlerle ilintisi değerlendirildi. Bitki bilimlerinin farklı sektörleriyle çalışan yöntemler ve sonuçlarının bütünleşmesiyle bir bitkinin nasıl işlev gördüğü hususunda siz öğrenciler ve bilim insanlarına katkı sağlayacak verimli bir kaynak kitap hazırlandı.


Değerli öğrencilerimiz ve meslektaşlarımız bitki biyokimyası kitabının bu güzel ülkemizin gelişmesine katkı yapması dileklerimizle.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.