Bitti Bitti Bitmedi
% 19indirim

Bitti Bitti Bitmedi

  • 12,00 TL9,72 TL

    hopi kampanyası
    0,49 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

(...) Ustalıklı roman akışının yanı sıra kullanılan tarihsel veriler, Vedat Türkali’nin kitabına Ermeni sorunu konusunda gerçekten değerli bir belge niteliği kazandırmış. Soykırımın canlı tanığı Dede’nin siyasal örgütlenmeler üzerine anlattıkları da son derece önemli. Genelde azınlıklar, özelde ise Ermeni, Rum ve Kürt kırımları konusunda TKP’nin, hatta genelde Türk solunun tavrı, bazı istisnalar dışında, pek de tutarlı olmadığından, bu tarihi yaşamış bir Ermeni şahsiyetin bu konudaki değerlendirmelerine keşke daha geniş yer verilebilmiş olsaydı. (...) Her halükârda kitap, 1915’in 100. Yıldönümü’nde bu konuda yayımlanan ve yayımlanması beklenen birçok eser arasında önemli bir yer tutacak.


- Doğan Özgüden


(...) Bildiğim kadarıyla, hassas ve örselenmiş ruhları müzikle tedaviye başlamak iyi bir yöntem. Siz de, sözcüklerin ve yazının müziğiyle benzer bir şey yapıyorsunuz. Sanatın ve sanatçının böylesi bir derman olma, tabiplik görevi de var herhalde. Hastalığıyla yüzleşmeye zorlananlarda, ilk başlarda, büyük öfke patlamaları da ortaya çıkabiliyor. Siz böylesi patlamalara da yüreğinizi siper etmektesiniz kuşkusuz. Bu da henüz insani aşamaya geçememiş sınıflı toplumlardaki (gerçek) aydın-Sanatçı’nın kara yazgısı olmalı. Bir “psikiyatri seansı” gibi algılanmalı yazdıklarınız (...)


- Haluk Gerger


(...) Kürt meselesi, Ermeni meselesi, faşizm, Anadolu isyanları, katliamlar, ırkçılık, sosyalist mücadele, Ortadoğu’da olanlar, Nazi dönemi, Evren dönemi gibi hem güncel hem tarihi birçok konuda (...) ve de Ermeni sosyalisti Paramaz’ın Beyazıt’ta asılması ve son sözleri gibi çok ama çok önemli ve çarpıcı simgelerle (...) onun duygusunun bizim Erdal Eren’imizle örülmesi gibi çok anlamlı, derinlikli bir kurguyla (...) içine düştüğüm bu romandan hazine bulmuş da zenginleşmiş olarak çıktım.


- Nihat Behram


Bir Gün Tek Başına

Bir Gün Tek Başına

Vedat Türkali

21,75 TL
Güven Cilt 1

Güven Cilt 1

Vedat Türkali

22,5 TL
Güven Cilt: 2

Güven Cilt: 2

Vedat Türkali

21 TL
Mavi Karanlık

Mavi Karanlık

Vedat Türkali

15 TL
Kayıp Romanlar

Kayıp Romanlar

Vedat Türkali

13,5 TL
Bir Gün Tek Başına

Bir Gün Tek Başına

Vedat Türkali

28,35 TL
Tek Kişilik Ölüm

Tek Kişilik Ölüm

Vedat Türkali

12,15 TL
Yorum Sayısı: 3

Vedat Türkali'nin Bitti Bitti Bitmedi eseriyle ilgili sitenizde yayınlanan kitap tanıtımını anlamakta güçlük çekiyorum. Kitap tanıtımı kitabın arka kapağında yayınlanan açıklama yazısını yayınlamaktır, kitap tanıtımı kitabın tanıtım bültenini yayınlamaktır. Kitap tanıtımı asla ve asla kitabı içindeki fikirleri ve anlatılanları beğenmediniz diye kitabı eleştirmek değildir. Burada resmen kullanıcıya "bu kitabı almayın, okumayın, çünkü hoşunuza gitmeyecek" diyorsunuz. "Vedat Türkali, Bitti Bitti...devamını oku

C
Ceren Erdem  -   16.02.2016

1915 yılında yaşanan Ermeni sorunu aradan yüzyıla aşkın zaman geçmesine rağmen gündemden hiçbir zaman düşmemiştir. Vedat Türkali, Bitti Bitti Bitmedi eserinde 1915 yılında yaşanan Ermeni sorunuyla birlikte Diyarbakır cezaevinde yaşananları iki ayrı karakter ile masaya yatırıyor ve derinlemesine inceleme yaptıktan sonrada okurlarına bitti mi diye soruyor ama bitmeyeceğini kendiside biliyor. Eserin konusuna bakıldığı zaman başlık konu ile müthiş bir uyum sağlamıştır. Ancak bu eser, sinirlerinize...devamını oku

T
Tarık Tufan  -   30.06.2016

Bu kitap için hep iyi şeyler okudum, belki beklenti oluştuğundan dolayı bana biraz yavan geldi.. Karakterler de olaylar da üstün körü anlatılmış gibi. Yazarın anlatmak için acelesi varmış gibi..

B
Benay Gavazoğlu  -   12.02.2016