• Boğulmamak İçin% 29indirim
    Boğulmamak İçin
    Boğulmamak İçin

Boğulmamak İçin

  • 20,00 TL14,20 TL

    hopi kampanyası
    5,00 Paracık
  • Stoktan Hemen Teslim!
Boğulmamak İçin e-kitabı

“Orwell’in ironik mizah anlayışı tazeliğini hiç yitirmiyor. Bu, kaçırılmaması gereken bir Orwell yapıtı.”

-The Observer-

 

Göbeğinin çapı giderek genişleyen ve evinin taksitlerini ödemekle uğraşan George Bowling kırk beş yaşında, evli ve çocuklu –ve yeni aldığı takma dişleriyle kasvetli hayatından çaresizce kurtulmak isteyen– bir sigorta pazarlamacısıdır. 1939’da patlak verecek olan savaşın gelişini; yemek kuyruklarını, askerleri, gizli polisi ve zorbalığı görerek modern zamanlardan korkmaktadır. Böylece çocukluğunun dünyasına, huzur ve sükûn dolu bir yer olarak hatırladığı köyüne sığınmaya karar verir. Fakat köyünde aradığını bulabilecek mi, orası şüphelidir.

 

“Çok komik olmanın yanında hayranlık uyandıracak kadar gerçekçi... Bin Dokuz Yüz Seksen Dört’ü burada nüve haliyle görebiliyoruz. Hayvan Çiftliği’ni de... Hem zengin bir okuma keyfi sunan hem de iki klasiğin tohumlarını birden barındıran romanlara kolay rastlanmaz.”

-John Carey, The Sunday Times-


Yorum Sayısı: 15

orwell okuyorsanız bu kitabı okursunuz, okumuyorsanız bu kitaptan sonra orwell okumaya başlarsınız

B
Batuhan Peksöz  -   12.02.2016

hayatı içinde sıkışan insan mükemmel tasvir edilmiş

B
Batuhan Peksöz  -   12.02.2016

Kapağı ve ismi ile ilgimi çeken bir kitaptı. Sakin bir kitap olduğunu söylemeliyim. Savaşı ve sonuçlarını önceden gören bir adamın çocukluğuna, çocukluğunda yaşadığı köye kaçışını ve düşünce yapısını aktarıyor. Tanıtımda da dediği gibi; "Fakat köyünde aradığını bulabilecek mi, orası şüphelidir.".

G
Gupse Tüfekçigil  -   11.02.2016

Sanırım 1984 sayesinde yazarı tanımayanımız yok. Boğulmamak İçin, yazarın 1984 k,itabının arkaplanında kalmış biraz..

R
Ramazan Kılınçc  -   04.02.2016

Yakında almayi düşünüyorum şu baskının ve fiyatın güzelliğine bakar misiniz?

F
Feyza Nur Yılmaz  -   03.02.2016

Kitap az önce bitti. Başlarda konunun sizi baydığını düşünebilirsiniz, ama tipik Orwell işte. En sıradan konudan bile bir şaheser çıkarabiliyor. Sonrasında aslında konu hiç bilmediğiniz yerlere çekiliyor. Öyle güzeldi ki. Lütfen alın, okuyun. Muhteşemdi!

Y
Yazel Kiremitçi  -   09.08.2016

İnsanlar, savaşlardan korkarlar ama George Orwell, Boğulmamak İçin eserinde insanların savaşlardan değil, savaş sonrasından korkması gerektiğine vurgu yapmıştır. Yazar, eserinde savaş sonrası insanlarda, dolayısıyla da toplumlarda büyük değişimler meydana geldiğini belirtmiştir. Yazara göre insanlar, savaş sonrasında değişimin kaçınılmaz gerçekliğini yaşamak zorunda kalıyorlar. Bu eseri okuduktan sonra zamana karşı hiçbir şeyin direnemediğini ve her şeyin eninde sonunda zamana yenik düşerek...devamını oku

B
Batuhan Debreli  -   30.06.2016

Bu kitap size Türkiye'nin içinde bulunduğu mevcut durumu çok güzel yansıtmaktadır. Bazı sosyologların yaptığı "Türkiye hâlâ vahşi kapitalizmi yaşamaktadır." tespitine paralel olarak 1930'ların İngiltere'si ile günümüz Türkiye'si arasında inanılmaz paralellikler bulacaksınız. Orijinalini de okumalısınız mutlaka.

C
Cengiz Kurkut  -   27.05.2016

Orwell' ın İroni bir mizah anlayışıyla; boğulmamak için gemiyi terk etmek en doğru seçim mi acaba dedirten, okuduğunuz cümlelerin altını çizdirip üzerine düşündürecek bir kitap

M
Merve Çap  -   18.04.2016

Sigortacı olan George Bowling karısı ve iki çocuğuyla Batı Bletchey’deki Ellesmere sokağında yaşamaktadır.Bir gün bir ilan görür ve çocukluğuna geri döner sizi de o günlerine götürür.Çocukluğunu,ailesini doğduğu,büyüdüğü kasabayı,balık tuttuğu gölü anlatır.Tabi bir de savaşı ve savaştan sonrasını.Sonra tekrar karısı ve çocuklarıyla olan yaşantısına geri dönüyor karakterimiz tekdüze sıradan hayatına yani .Hitler’in İngiltere’ye saldırması söylentileri dolanırken etrafta, doğduğu yere savaştan...devamını oku

B
Burak Akgün  -   29.02.2016

Boğulmamak için uğraşan göbekli adam! Kitabın içindeymişsiniz hissi veren bir yapıt. Akıcı ve çok zevkli!

D
Dilek Çetin  -   21.02.2016

George Orwell'ın her daim sistem eleştirisi yaptığını artık duymayanımız kalmadı. 1984 kadar kaliteli bir eseri değil ancak kütüphanemizde olması gereken eserlerden. Kim bilir ileride farklı bir bakış açısıyla okuduğumda farklı düşündürür beni. Ben kitabı babil.com'un 9.90 kampanyasından aldım :) benim için gayet ideal.

Y
Yusuf Korkmaz  -   11.02.2016

George Orwell diğer kitapları gibi buda harika bir kitap kesinlikle okumanızı tavsiye ederim fiyatıda burada diğer bütün kitapçılara göre çok daha uygun.

K
Kenan Alkan  -   10.02.2016

yazarın en meşhur kitabı değil belki ama benim yazarı en çok tanıdığım kitap. gerçekten elden bırakması zor bir eser. kilometrelerce ötesine yıllar evvelinde hissedebiliyorsunuz okurken

E
Eyüp Camcı  -   07.02.2016

yine sizi düşündürecek başka bir kitap, enteresan diğer kitaplarından biraz farklı, savaş ile ilgili özellikle çarpıcı cümleler de barındırıyor içerisinde, merak edilecek ve sindirerek okunacak bir kitap..

Ş
Şenay Erim  -   03.02.2016