Boleyn Mirası
% 20indirim

Boleyn Mirası

Bir Kıral, Üç Kadın, Bir Ortak Kader.
  • 24,00 TL19,20 TL

    hopi kampanyası
    0,96 Paracık
  • Tedarik Süresi 1 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Bizim Gibi Komünistler kitabı, Antonio Negri'nin hapiste olduğu yıllar içerisinde, Félix Guattari ile yaptığı tartışmaların bir ürünüdür. Hapisliğin ardından birlikte kaleme aldıkları bu kitap, geçmiş deneyimlerin içinden geçen bir okuma yaparak, komünist programın sürekliliğini ve devrimci bir pratiğin olanaklılığını sorgular. Komünizmin öldüğünü söyleyenlere, kolektif ve devrimci öznellikler üzerine kurulu olan bir komünizmin hl olanaklı olduğunu ve yeni kolektif ve üretken öznelerin, öncelikle kapitalist devlet modelinden ve tüm ardıllarından radikal bir kopuşu sağlaması gerektiğinin altını çizer. Bizim Gibi Komünistler, başka bir şekilde düşünmeye ve yaşamaya küçük de olsa bir katkıdır. Tudor Sarayı’nda hayat mücadelesi veren üç genç kadının hikayesi...

Cleves'li Anne

Katherine Howard

Jane Rochford

Boleyn Mirası, konumları, servet, beğeni ve gücün yanı sıra yalan, ihanet ve terör getiren üç kadına odaklanıyor. Darağaçları tarafından yönetilen bir sarayın etrafına gerilmiş ipekten bir ip gibi ince ince dokunmuş bir roman bu. Philippa Gregory, bir kez daha çoktan tarihe karışmış bir dünyaya hayat veriyor. Taş basamakların üzerinde hışırdayan ipek eteklerin fısıltısı, alelacele yazılan bir notun satırlarını aydınlatan mum ışığının sarı gölgesi, yeni inşa edilmiş darağacı sehpasının altındaki Yeşil Avlu'da toplanan kalabalığın sesleri.

 

 

“Hanedan romanlarının kraliçesi nefis bir destan yaratmış.”

-USA Today-

 

“Büyüleyici. Hüzünlü. Keşke, tarih kitapları da böylesine canlı yazılabilseydi.”

-Entertainment Weekly-

 

“Ne roman ama! Hayat dolu bir okuma şöleni!”

-New York Post-

 

 

“Tarihi kurgu ustası Gregory, VIII. Henry'nin kadınlarına hayat veriyor… Entrika ve ironiyle dolu!”

-Publishers Weekly-

 


Yorum Sayısı: 1

Serinin diğer kitapları gibi bu kitap da beni yanıltmadı. Her seferinde yazardan bir şeylerin tekrarını beklerken hiç bir zaman 'bu da bunun aynısıymış' dedirtmedi.

Z
Zeynep Eriman  -   26.02.2016