Buğdayın Sesi
% 31indirim

Buğdayın Sesi

  • 12,00 TL8,28 TL

    hopi kampanyası
    0,41 Paracık
  • Tedarik Süresi 3 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

"Buğdayın Sesi" eğlenceli ve sürükleyici anlatımı ile okurunu sararken dayanışmaya, duyarlılığa, sevgiye, arkadaşlığa, yaşama ilişkin duyguları fısıldıyor.

Makarna ve ekmeğin oluşumunun tarladan başlayan öyküsünü; iki buğdayın tutkulu arkadaşlıklarının eşliğinde öğreniyoruz. Köpeklerin sıkı dostluğu, leyleklerin göç yolundaki maceraları eğlenceli bir dille anlatılıyor.

Gençlerin küçük bir partiyle başlayıp hastanede sonlanan kaçamakları; işitme engelli çocuğun başarısı; kimsesiz ve yaşlı Hatice teyzenin duygusal öyküsünde unutulmaya yüz tutmuş el sanatları; kamp yapan gencin gözünden anlatılan ilginç İstiklal Yolu öyküleri şaşırtıyor, meraklandırıyor, güldürüyor ve okurları düşünmeye yönlendiriyor.

Türkçenin yalınlığının öne çıkarıldığı özgün bir dille kaleme alınan öykülerde sokaklarda unutulmuş çocuk oyunlarıyla ya da günlük tutan bir gencin ilginç görüşleriyle karşılaşmak olası. Olumsuzluklardan yılmayan, hep çözüm üretebilen öykü kahramanları, çevrelerine, topluma saygılı ve aynı zamanda kendi kararlarını verebilme yetisine sahip insanlar olarak örnek oluşturuyor, umutlar yeşertiyorlar.

Yazar, çocukluk ve ilk gençlik yıllarından beslenen öykülere hayal gücünü ve gözlemlerini katık edip okuru, sözcüklerle yeniden yaratılmış insan-doğa ilişkilerinin büyülü dünyasına sürüklüyor.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.