Bütün Hikayeleri: Edgar Allan Poe
% 15indirim

Bütün Hikayeleri: Edgar Allan Poe

  • 75,00 TL63,75 TL

    hopi kampanyası
    3,19 Paracık
    Babil.com'da 60> TL ve üzeri ücretsiz kargo kampanyası
  • Stoktan Hemen Teslim!
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Charles Dickens, şu anda önümde duran bir notta, "Barnaby Rudge"ın mekanikliği üstüne vaktiyle yaptığım bir incelemeye gönderme yaparak, "Bu arada, Godwin'in 'Caleb Williams'ı geriye dönerek yazdığını biliyor muydunuz? Önce kahramanını bir dizi güçlüğü bulaştırmış, ikinci cildi yazmış ve ardından, ilk defa olarak, neyin neden yapıldığını açıklayan bir çerçeve içinde onu aramıştır," diyor. Bunun, Godwin'in tam yazma biçimi olduğunu düşünemem aslında kendisinin açıkça belirttiği şey de Mr. Dickens'ın düşüncesiyle tamamiyle uyumlu değildir - "Caleb Williams"ın yazarı az çok benzer bir süreçten elde edilebilecek yararı görmemesi olanaksız olacak derecede iyi bir sanatçıydı. Kaleme herhangi bir şeye girişmeden önce, adına yaraşır her olay örgüsünün özenle denouement'ı sürekli göz önünde tutulursa, olayları, özellikle de her noktada edayı (tone) niyetin gelişimine uygun kılarak, olay örgüsüne kaçınılmaz sonuç veya nedenlilik havasını verebiliriz.


Yorum Sayısı: 11

Poe'nun hikâyelerinin toplu olarak elinizde bulunması açısından güzel ama hikâyelerdeki birçok kelime grubu ve cümle eserin içinde orijinal halde bırakılmış ve bunların Türkçesi notlar halinde yazılmış. Bu notların da bu kalınlıktaki bir kitabın en sonunda olması okumayı oldukça yavaşlatıyor.

H
Hasan Karakaya  -   21.02.2016

İthaki çok sevdiğim bir yayınevidir. Bu kitaba görür görmez çarpılmıştım. Kitabı aldım fakat hayal kırıklığına uğradım. İthaki beni büyük bir hayal kırıklığına uğrattı. Kitabın dışı ne kadar güzelse çevirisi o kadar kötü. Hasan Fehmi Nemli'nin çevirisini öneriyorum.

K
Karia  -   26.02.2016

gerçekten olağanüstü bir edisyon. ithakiyi kutlamak lazım böyle bir külliyatı dilimize kazandırdığı için. ayrıca babile de helal olsun diyorum. inanılmaz bir şekilde özenle kargolayıp yollamışsınız. kitabın koruyucu poşeti dahi sapasağlamdı. hiç bozmazsınız umarım.

M
Miraç Yılmaz  -   23.02.2016

Böyle bir eseri bu fiyata başka nereden bulabilirsiniz ki? Teşekkürler babil.com

M
Metin Öztürk  -   23.02.2016

Kitaplığınızda bulunması gereken kitaplardan biri. Kısa boylu bir ansiklopedi buyutunda:) Benim kitaplığıma sığmadı, almamış olsaydım iki cilt halinde satılanları tercih ederdim.

M
Merve Artar  -   23.02.2016

Edgar Allan Poe ' nun yer yer dişlerinizi sıkıp , yer yer ağzınızı düşürüp , yer yer de nefes almakta zorlanarak okuyacağınız öykülerinin toplandığı bu başarılı çalışmayı alıp kitaplığınıza koymanızı tavsiye ederim

T
Tunahan Uygun  -   07.02.2016

Tasarımı ile beni benden alan, İndirimli fiyatıyla da kesinlikle kaçırılmaması gereken, kitaplığınızın en güzel yerinde durmayı hakeden bir kitap.

M
Merve Çetinkaya  -   10.03.2016

Edgar Allan Poe, Edgar Allan Poe Bütün Hikayeleri eserinde okurlarını müthiş bir gerilimin içerisine sokarak muradına eriyor. Bu eseri, geceyi yalnız geçirdiğiniz zamanlarda okumak için sakın elinize almayın. Eğer alırsanız kısa bir süre sonra yorganı başınıza çekerek uyumak için bildiğiniz bütün duaları okumaya başlarsınız. Eserin kapağının siyah olması ise içeriğiyle oldukça uyum sağlamıştır. Bu eser, yazarın tüm hikayelerini içeriğinde barındırdığı için hayranlarında büyük bir memnuniyet...devamını oku

A
Ali Orhan  -   02.07.2016

Edgar Allan Poe okunmalı. İthaki Yayınları 'nın yaptığı en harika şey bu seri.

M
Mehtap Belli  -   08.04.2016

ilk kez 10 sene önce üniversite sınavına hazırlandığım dönemde okudum. Olaylara bakış açısı biraz melankolik olsa da okumakta fayda var

S
Sait Yıldırım  -   04.04.2016

İndirimde olduğunu görünce kayıtsız kalamadım. Umarım beklentimi karşılayacak bir kitaptır...

M
Merve  -   02.03.2016