Bütün Kadınlar Aptal Sen Hariç

Bütün Kadınlar Aptal Sen Hariç

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Felek bir gün asalete can verdi, adına da ‘kadın’ dedi...


“Bütün Kadınlar Aptal Sen Hariç” isimli eseriyle Demirkıran bu sefer de kadınları ve kadına dair aklınıza gelebilecek neredeyse her şeyi; doğumundan genç kızlığına, evliliğinden anneliğine ve hatta hayatının sonuna kadar bütün evreleriyle mercek altına alıyor.


Bu kitabıyla Dünyanın En Akıllı İnsanı, kadınların eksik yönlerini eleştirmekten daha çok bu zaaflarına çözümler üreterek onları olmaları gereken gerçek konumuna taşımayı hedefliyor.


Bildiğiniz sıra dışı üslubuyla Erdal Demirkıran, bu kitabında oluşturduğu ‘Hariç Kadın’ figürünü örnek göstererek kadınları sıradan olanlardan ayırıp onları zirve seviyelere çıkmaya adeta mecbur bırakıyor.


Sadece Aptallar 8 Saat Uyur

Sadece Aptallar 8 Saat Uyur

Erdal Demirkıran

7,2 TL
Sadece Aptallar 8 Saat Uyur

Sadece Aptallar 8 Saat Uyur

Erdal Demirkıran

10,8 TL
Parayı Bulduğum An Alayını

Parayı Bulduğum An Alayını

Erdal Demirkıran

7,2 TL
Yerim Seni ÖSS

Yerim Seni ÖSS

Erdal Demirkıran

7,2 TL
Azrail’in Secde Ettiği Adam

Azrail’in Secde Ettiği Adam

Erdal Demirkıran

18 TL
Kashna Felsefesi

Kashna Felsefesi

Erdal Demirkıran

10,8 TL
İflas Etmenin Yolları

İflas Etmenin Yolları

Erdal Demirkıran

7,2 TL

            Erdal Demirkıran, Bütün Kadınlar Aptal Sen Hariç eserinde kadınların kimlik edinemeyişini ya da nasıl kimliksizleştirildiğini hakkında yapılacak acımasız eleştirilere göğüs germe pahasına anlatmıştır. Eserinin başından, sonuna kadar kadın üzerinde duran yazar, üslubunun sert olduğu gerekçesiyle ağır şekilde eleştirilse de yazarın, dillendirmeye cesaret ettiği mevzuları bir düşündüğünüz zaman yazara yerden göğe kadar hak veriyorsunuz. Yazar, hiç sağa sola kıvırmadan, resmen düz vites kadının toplum içerisindeki gerçeklerini olduğu gibi okurlarına aktarmıştır. Bu esere, kadınlar peşinen tepki göstermek yerine ellerine alıp okumalı ve yazarın söyledikleri üzerinde düşünerek, kendilerine gerekli dersleri çıkarmalıdırlar. Yazar, eserinin sonunda ise kadınların kafalarındaki zincirleri kırarak, kefenlerini yırtmaları ve dünyaya öyle bakmaları gerektiğini, ancak bu şekilde ayağa kalkabileceğini belirttikten sonra sürüden ayrılarak bunu başarabilen kadınlara selam göndermiştir.

            Erdal Demirkıran, Bütün Kadınlar Aptal Sen Hariç eserine özellikle feminist gruplar tarafından kadını yerin yedi kat dibine soktuğu gerekçesiyle tepki yağsa da yazar, sadece gerçekleri dillendirdiği için feminist gruplar ya da bu esere tepki veren kadınlar, tepkilerinde haksızdırlar. Sonuçta gerçekler acıdır ve insan bu acı gerçekleri duyduğu zaman ruhu acımaktadır. Bir insanın içinde bulunduğu kötü bir durumdan kurtulması için ilk önce o kötü şeyin farkına varması gerekir. Yazarda, eserinde kadınların aptallıklarından kurtulması için onların aptallıklarını yüzüne vuruyor. Sonuçta aptal bir insan, ben akıllıyım diyerek aptallığından kurtulamaz. İlk önce aptallığını kabullenmesi gerekir. Kadınların eser hakkında bizi aptal gibi gösteriyor diye eleştiri yapmaları aslında olayı anlamadıklarını gösteriyor.

            Erdal Demirkıran, Bütün Kadınlar Aptal Sen Hariç eserinde kadınlar hakkında geri zekalı ve işe yaramaz varlıklar şeklinde inceden inceye giydirmesi ise gerçekten kabullenilemeyecek bir durumdur. Bu nedenle kadınlar, eserin bu noktalarına gösterdiği tepkide sonuna kadar haklıdırlar. Yazarın, bu eserinin en olumsuz tarafı ise erkeklerin, aptal kadınlara ne yapsa yeridir mesajını vermeye çalışması olmuştur.

            Erdal Demirkıran, Siverek doğumludur. Üniversite yıllarında içe kapanıklığı yüzünden büyük sorunlar yaşayan yazar, bunun üstesinden gelmek için Kashna adı verilen bir felsefe geliştirdi ve yazılar yazdı. Yazılarını yazarken de aynı zamanda programcılık yaptı. Bir cam fabrikasında işletme müdürü olarak çalışırken istifa etti ve seminer vererek bilgilerini insanlarla paylaşmaya başladı. Kendini ise ben, dünyanın en akıllı adamıyım diye tanımlamaktadır

Yorum Sayısı: 1

Toplum genelinde bu kadınları anlamak imkansızdır. Ne zaman, ne yapacakları belli olmaz diye bir görüş hakimdir. Bir gün birisi çıkıp da sizlere, kadınları tüm yönleriyle anlatacağım ve sizde, kadınları anlayacaksınız derse cevabınız kesin olarak sende deli misin nesin olurdu değil mi? Ama Erdal Demirkıran, Bütün Kadınlar Aptal Sen Hariç eserinde aynen böyle söylüyor. Deli olup olmadığına peşinen karar vermeyin. Eseri, elinize alın ve okuduktan sonra karar verin. Yazar, eserinde kadınları,...devamını oku

E
Erdal Tunç  -   30.06.2016