Bütün Yönleriyle Tesettür
% 50indirim

Bütün Yönleriyle Tesettür

Yeniden İslami Örtü
  • 16,20 TL8,10 TL

    hopi kampanyası
    0,41 Paracık
  • Tedarik Süresi 3 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Tesettür, islami bir görevdir. Bu görev zamanımızda devamlı ihmaller ve baskılarla tökezleyip hedefini bulamadı. Ne minberlerde, ne kürsülerde, ne de yetkili ve sorumluların toplantılarında yer buldu. Açıkların yangınıyla yanarken, şimdi de, hedefinden sapmış kapıların yangını evimizi sardı. Her yer, çıplakların ve kapalı çıplakların gösteri mekanları oldu.


İslamsal kapalı çıplaklar "yamuk pim" gibi avuzumuzda kaldı. Bu yamukluklar rayına ve hedefine girmeyecek kadar büyüdü. Zina suç olmaktan çıkartıldı da; herkes "iyi günlere doğru ilerliyoruz" iddasında. Ya Rabbi!... Yok mu bu karanlık günlerin bir ışığı... kehf ashabının, sığınabildiği kadar bir mağarası...


İslami sanılan kesimde, gülünç kıyafetler peydah olup tam bir çıkmaza girildi. "Gör beni " diye kendine çağıran hiç bir kıyafeti tesettür ismiyle anamayız. Bilakis o kıyafetler, "İslami" kimliğiyle Allah'ın emirlerinin üstünü örtüp kapatıyorlar ve doğruyu görmenin önüne setler koyuyorlar.


Dış kıyafetler kendisi zinet niteliğini alıp mıknatıs vazifesi, görerek "bak bana" diyor. Halbuki tesettür; güzelliği gizleme ve gözlerden uzak tutma anlamını taşımalıdır. İşte bu imkanı sağlayan her kıyafet tesettürdür.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.