Büyücü ve Hokkabaz
% 15indirim

Büyücü ve Hokkabaz

  • 20,00 TL17,00 TL

    hopi kampanyası
    0,85 Paracık
  • Tedarik Süresi 3 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Onun kuklalarını canlı zannedersiniz...


Usta kuklacı Grisini, yaptığı gösteriyle varlıklı bir ailenin kızı olan Clara’yı büyüleyince kız kendisini eğlendirmesi için kuklacıyı evine davet eder. Zengin olma fırsatını yakaladığını düşünen Grisini, iki yetim yardımcısı, kuklaları ve süslü kukla eviyle malikâneye gelir.


Clara’nın yaşantısı yetim çocuklar Lizzie ve Parsefall’in gözlerini kamaştırır. Clara, onların özlemini çektikleri her şeye sahiptir: kızlarının üstüne titreyen sevecen bir anne baba, sıcacık bir yuva, zengin bir sofra. Fakat aslında üzüntü, suçluluk duygusu ve sırlar Clara’nın yaşamını gölgelemektedir. O gece Clara ortalıktan kaybolunca herkes kuklacının onu kaçırdığından şüphelenir.


Clara’nın nerede olduğunu bulmaya çalışırlarken Lizzie ve Parsefall, Grisini’nin geçmişte sayısız suç işlediğini öğrenirler ve onun çok kötü niyetli bir adam olduğuna karar verip uzaklara kaçarlar. Ancak bir anda kendilerini Grisini’nin eski rakibi olan ve ölümcül büyüler yapan bir cadının kurduğu tuzağın içinde bulurlar.


Yazar Hakkında


Laura Amy Schlitz Good Masters! Sweet Ladies! Voices from a Medieval Village adlı Robert Byrd’ün resimlediği eseriyle Newbery Madalyası’nı kazanmıştır. İlk romanı A Drowmed Maiden’s Hair: A Melodrama ile Cybil Ödülü’ne layık görülmüştür. Angela Barrett’ın resimlediği The Night Fairy adlı romanı Amerikan Kütüphaneleri Derneği tarafından “Çocuklar İçin Dikkate Değer Kitap” ve amazon.com tarafından “Yılın En İyi Kitabı” seçilmiştir. Max Grafe tarafından resimlenen The Bearskinner: A Tale of The Brothers Grimm ve Robert Byrd tarafından resimlenen The Hero Schliemann: The Dreamer Who Dug for Troy adlı biyografisi de dikkate değer eserlerindendir.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.