Büyük Ortadoğu Oyun İçinde Oyun

Büyük Ortadoğu Oyun İçinde Oyun

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Bugünlerde Amerika Birleşik Devletleri "Büyük Ortadoğu Projesi'ni" pazarlıyor. Aslında oyun içinde oyun oynuyor. Pazarlanan şey daha önce uygulamaya konan ve uygulama sonuçları test edilen bir proje.

Bu proje Doğu Bloku'nun yıkılmasından hemen sonra ortaya kondu. 1991'deki Körfez Savaşı, ardından Kafkasya'daki gelişmeler-Çeçen Savaşı, Gürcistan'daki iç karışıklıklar- Filistin-İsrail çatışması ve Ortadoğu Barış Süreci, Sudan ve Afganistan'a ve daha sonra da Irak'a yapılan müdahaleler ve Kuzey Afrika ülkelerini köşeye sıkıştırma politikaları bu projenin ayaklarını oluşturuyordu.

Afganistan'a müdahalede, Irak'a saldırı ve şimdi de gündemdeki Kıbrıs meselesi. Tüm bunların ve önümüzdeki günlerde gerçekleşecek yeni müdahalelerin planlamaları çok önceden yapılmış. Sistemli bir projenin adım adım gerçekleştirildiği aşikar. Büyük oyunları görmeyenler, algılamakta zorlanır.

Bütün bunlar Büyük Ortadoğu Projesî'nin uygulama işaretleri. On yılı aşkın süre sonra ülkemizde bu "projenin" farkına varılmış olması aslında oldukça düşündürücü olsa gerek. Bu oyunu öncesinde görmeyen bizler onun bir parçası ve hatta piyonu haline geliyoruz.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.