Büyükler İçin Boyama - Hayvan Temalı

Büyükler İçin Boyama - Hayvan Temalı

  • 4,90 TL

    hopi kampanyası
    0,25 Paracık
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.
Mandala Nedir?

Kare, daire, üçgen gibi içleri boş olarak çizilmiş geometrik şekiller geliyor. Mandala, daire veya merkez anlamına gelir. Belirgin bir şekilde duran merkez noktası etrafına şekiller ve desenler yerleştirilmiştir. Mandala çalışması dıştan içe veya içten dışa boyanır. Önemli olan sırayı bozmamaktır.

Aslı Hindistan'a kadar dayanmaktadır. Hindistan kökenli dinlerde metafizik veya sembolik bakımdan meta veya mikro kozmosu gösteren şekillere mandala adı verilmiş. Mandala ruhsal olarak insan zihninin rahatlatan bir uğraş olarak biliniyor. Genellikle daire veya kare şeklinde olan ve her şeyin mistik merkezini sembolize eden mandalalar, meditasyon nesnesi olarak kullanılabilmektedir

Mandala boyama yoluyla insanı sakinliğe ulaştırır, rahatlatan bir etki yapar.

Mandala çocukların eğitiminde de farklı şekillere bürünerek; bir eğitim tekniği olarak kullanılmaktadır. Mandala 12 asıl renge sahiptir. Bu renklerin açık ve koyu tonları kullanarak artırılmaktadır. Mandala' da hem nesne hem de renk uyumu vardır. Bu da hem zihne hem de ruha hitap ettiğinin en güzel örneklerinden biridir.

Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.