Büyülü Bireşim Yaratıcılık
% 28indirim

Büyülü Bireşim Yaratıcılık

  • 40,00 TL28,80 TL

    hopi kampanyası
    1,44 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Temel bilimler olsun, sosyal bilimler olsun yaratıcılık sözcüğü anında gelişen ve çağlayan örneği akan bir dolu çağrışıma yol açar. Ancak bunların hiçbiri yaratıcılığın bireşim (sentez) olduğu üzerine değildir. Üstelik anılan yalın bir bireşim değil ‘büyülü’ bir bireşimdir. Böylesi bir bireşim ancak insan ve ona özgü zihin adını alan donanımı aracılığıyla gerçekleşebilir.


Prof. Dr. Silvano Arieti, ruh hekimi, öğretim üyesi, Avrupa kökenli, çok dilli ve kendi alanında olmasına karşın kitaplarıyla ulusal ödüller almış bir aydındır. Tarihselliği evrimin koşutu bir nesnellikle ele alan Arieti, insanı insan, toplumu toplum kılan unsurları irdelerken yaratıcılığı merkeze koymuştur. Bu kitap ilk kez yayınlandığı 1976 yılından bu yana dünden bugüne, bugünden yarına her seferinde aynı merak yoğunluğuyla hâlâ okunuyorsa yaratıcılığı asal bir değişken ve ağırlık olarak irdelediği içindir.


Arieti, yaratıcılığın bireysel düzlemdeki yönlerini değerlendirirken insana yatırım yapan toplumlarda yaratıcılığın nasıl yükselip parladığına değinir.


Kurgu Kültür Merkezi Yayınları toplumsal sorumluluğu bağlamında “hazine” değeri taşıyan bu kitabı yazarımız Prof. Dr. Yıldırım B. Doğan’ın özenli çevirisi editörlüğüyle okurlarına sunarken ayrı bir kıvanç duymaktadır.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.