Çalısüpürgesi 5: Ateşböceklerinin Gecesi
% 34indirim

Çalısüpürgesi 5: Ateşböceklerinin Gecesi

  • 18,00 TL11,88 TL

    hopi kampanyası
    0,59 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Çalısüpürgesi Dizisi''nin son kitabı olan “Ateşböceklerinin Gecesi”nde Çalısüpürgesi, sevgili tavuk dostu Çilli ve dünyanın tek gülümseyebilen keçisi Vanilya ile birlikte, kaybettiği ailesini nehirler boyunca ararken, yüzen evi nehir sarmaşıklarına takılıp kalır. Yardım almak isteyen Çalısüpürgesi’nin yolu bir ormana düşer. Yakındaki şehrin çocukları tarafından hiç de tekin olmadığı söylenen bu orman, Çalısüpürgesi'nin üstesinden gelmesi gereken türlü sorunlar çıkarır karşısına. Fakat birazcık güçlük, Çalısüpürgesi’ni yıldırır mı hiç! Kahramanımız, bu ormanın gizemini çözmeye karar verir ve olağanüstü şeylerle karşılaşır! Çalısüpürgesi’ni bu son macerada yine pek çok sorun bekliyor. Ama Çalısüpürgesi, ormandaki o muhteşem ‘Ateşböceklerinin Gecesi’nden sonra, çözüme doğru adım adım ilerler. Ve en harika çözüm, mutlulukla gelir!


 "Her kitapta bize düşünmeyi öğreten Çalısüpürgesi'nin bu kitapta tüm dünyaya bir mesajı var. Doğayı sevmek ve korumak... Doğanın insana, insanın da doğaya muhtaç olduğunu, onu korumak için elimizden geleni yapmamız gerektiğini çocuk dayanışmasıyla anlatıyor. Kitabın sonunda ise büyük bir sürpriz bekliyor okurları."


- Deniz Şahin, Türkçe Öğretmeni


Sabine Bohlmann: Oyunculuk eğitiminden sonra farklı televizyon filmlerinde ve dizilerde rol aldı. Aynı zamanda, seslendirme sanatçısı olarak, Simpsons ailesinden Lisa Simpson’a sesiyle hayat verdi. Çalısüpürgesi’nin Muhteşem Dünyası isimli kitap dizisinde esprili, duygusal ve zeki bir çocuk kahramanı maceralar yaşatarak, hem küçük hem de büyük okuyuculara, kendine güven ve iyimserlik duygularını yeniden yaşatıyor.


Temalar:


*Duygular ve Hayaller *Sağlık ve Çevre *Doğa ve Evren *Sevgi
*Kim Olduğumuz/Bulunduğumuz Yer ve Zaman/Kendimizi İfade Etme Yollarımız/Gezegeni Paylaşma


●Sosyal sorumluluklarımız ●Çevre bilinci ●Yeni yerler ve yeni insanlar tanımak ●Ailemiz ve biz ● Sevgi ●Yardımlaşmak ●Arkadaşlık-Dostluk-Kardeşlik ●Hayata pozitif bakmak ●Pes etmemek


 


 


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.