Cash

Cash

Her Yer Karanlık
  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Yeni başlayanlar ve gönül verenler için Johnny Cash: I see a darkness, biyo-grafik romanlar içinde, sinemadan ödünç alınan ve geliştirilen kendine has öykü anlatma biçimi ve kurgusuyla öne çıkıyor. Efsane şarkıcıyı çocukluğundan itibaren büyük maddi krizler, sefalet devirleri, hak mücadeleleri, tarım işçileri, göçler, star şarkıcı olmanın kendi imgelem dünyasıyla popüler müziğin öyküsü, uyuşturucu, aşk, "kader kurbanları" ve diğer kurbanlar boyunca izleyen Kleist, gelenekselin dışında, durağan olmayan, akıcı çizgileriyle ve hayat kadar tamamlanmamış bırakılan etkileyici planları ve şarkı hikâyeleriyle son karesine dek okuyanı Johnny Cash halinde tutuyor.

Bol ödüllü ve bir dönem Avrupa'da en çok satan çizgi romanlar arasında bulunan I see a darkness, Johnny Cash müzik tarihinde nereye denk düşüyorsa çizgi roman tarihinde de oraya denk düşüyor aslında: Karanlık neredeyse oraya. Cash'in karanlığının temelinde çocukluk travmaları olduğu kadar şan ve şöhretle kırılgan bir ilişki kuran, her daim gitmeye hazır, alt sınıfların duygularına tercüman olan mükemmel söz yazma becerisi de mevcuttu. Reinhard Kleist'ın biyo-grafik romanı bu detaylardan hiçbirini atlamıyor ve Cash'i sadece onun görünmek isteyeceği kadar gösteriyor.


Yorum Sayısı: 1

Öncelikle çizimlerini beğendim,siyah beyaz sadece renkli olmaması Cash'a ve kitabın ismine yakışmış.Çocukluğu,özel hayatı,müzik kariyeri,biraz da şarkı sözlerinin yer aldığı hayatı ve kişiliği hakkında az da olsa bir şeyler bilmenize yardımcı olabilecek okuması da keyifli bir kitap olmuş. Sevdim ben.

B
Burak Akgün  -   29.02.2016