Ceza Davalarında Sıklıkla Hata Yapılan Konular
% 2indirim

Ceza Davalarında Sıklıkla Hata Yapılan Konular

Yargıtay Kararları Işığında
  • 195,00 TL191,10 TL

    hopi kampanyası
    9,56 Paracık
    Babil.com'da 60> TL ve üzeri ücretsiz kargo kampanyası
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Kısa Süreli Hapis Cezasına Seçenek Yaptırımlar
Erteleme
Güvenlik Tedbiri Olarak Belli Hakları Kullanmaktan Yoksun Bırakılma Tekerrür
Zamanaşımı
Şikayet
Hükmün Açıklanmasının Geri Bırakılması
Kamu Davasına Katılma
Vekalet Ücreti


Yargıtay tetkik hâkimliği görevine atandıktan sonra derlediğim içtihatları ve aldığım notları tüm hukukçularla paylaşma arzusundan kaynaklı bu eseri, yoğun ve yorucu bir çalışma temposundan sonra sizlerle buluşturmanın kıvanç ve mutluluğunu yaşıyorum.
Eserde, uygulamada sıklıkla hata yapılan konulardan kısa süreli hapis cezasına seçenek yaptırımlar, erteleme, güvenlik tedbiri olarak belli hakları kullanmaktan yoksun bırakılma, tekerrür, zamanaşımı, şikâyet, hükmün açıklanmasının geri bırakılması, kamu davasına katılma ve vekâlet ücreti konuları öğreti ve Yargıtay’ın konuya ilişkin uygulaması çerçevesinde ele alınarak işlenmiştir. Uygulama hatalarının elbette bu konularla sınırlı olmadığı hepimizin malumudur. Ancak, eserin hacmi itibariyle konuların bu şekilde sınırlandırılması zaruret arz etmiştir.


Yargıtay içtihatlarının bir kısmı, konuların anlatımı sırasında verilmiş, bölüm sonlarında ise konuya ilişkin diğer içtihatlar, arama sırasında kolaylık sağlaması açısından tasnif edilerek esere işlenmiş, farklı konuları ilgilendiren Yargıtay Ceza Genel Kurulu kararları ve Daire kararları, mükerrer olmaması bakımından ilgili konulardan biri kapsamında sunulmuştur.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.