Ceza Hukuku Genel Hükümler
% 2indirim

Ceza Hukuku Genel Hükümler

Genel Hükümler
  • 33,00 TL32,34 TL

    hopi kampanyası
    1,62 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Ceza Hukuku Genel Hükümler (Temel Bilgiler) kitabımın 3. Baskısının tükenmesi üzerine bu baskıyı yapma ihtiyacı ortaya çıkmıştır. Bu baskıda, değişen mevzuat hükümleri ve yakın tarihte verilen çok sayıda Yargıtay kararı ilgili bölümlere işlenmiştir.


Yargıtay kararlarından türetilen örnek olaylar ve farazi olaylar ile kitap zenginleştirilmiş ve şekil ve şemaların sayısı artırılarak ceza hukukunun temel kavramlarının daha iyi ve pratik bir şekilde anlaşılması amaçlanmıştır. Yine, kitabın 2014 yılındaki 3. baskısından sonra yayınlanan eserlerden de faydalanılarak öğretide öne sürülen görüşlere de, belirli ölçüde kitabın mahiyeti ve okuyucu kitlesi de dikkate alınarak- yer verilmiştir.


İlk üç baskının önsözünde de belirttiğimiz üzere, bu kitap, ceza hukukunun temel kavramları hakkında örnekler bağlamında- bilgi sahibi olmak isteyen okuyucuyu hedeflediğinden, ayrıntılı teorik tartışmalara yer verilmemiştir.


Bu baskı vesilesiyle, eserin yayınlanmasında emeği geçen Adalet Yayınevi sahibi Hakan Karaaslan’ın şahsında bütün Yayınevi çalışanlarına teşekkür eder, eserin okuyucuya faydalı olmasını temenni ederim. Eserin geliştirilebilmesi ve muhtemel eksikliklerinin giderilebilmesi için görüş ve önerilerinizi fatihbirtek@hotmail. com adresine gönderebilirsiniz.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.