Ceza Hukuku Özel Hükümler
% 15indirim

Ceza Hukuku Özel Hükümler

  • 27,00 TL22,95 TL

    hopi kampanyası
    1,15 Paracık
  • Tedarik Süresi 1 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Elinizdeki bu kitap, Adli Yargı Hâkim ve Savcı Adaylığı Sınavı ile diğer memuriyet sınavlarına girecek adayların ceza hukuku özel hükümler alanında karşılarına çıkacak olan soruları eksiksiz şekilde çözmelerini sağlamak gayesiyle hazırlanmıştır.


Kitaptaki konular, Adli Yargı Hâkim ve Savcı Adaylığı Sınavında çıkan sorular, diğer memuriyet sınavlarında çıkan sorular tetkik edilmek suretiyle ve bu sorulara göre hazırlanmıştır. Gereksiz ayrıntıdan kaçınılarak önemli ve sınavlarda sık karşılaşılan konuların üzerinde daha yoğun durulmuştur. Fakat sınavlarda sorulan soruların tümü gözden geçirilmiş ve Türk Ceza Kanunu’nun daha önce sorulmayan suçlarından soru sorulduğu da gözlenmiştir. Örneğin 9 Nisan 2011 tarihli Adli Yargı Hâkim ve Savcı Adaylığı Sınavında TCK m. 97 hükmünde düzenlenmiş bulunan “terk” suçundan, m. 132 hükmünde düzenlenmiş bulunan “haberleşmenin gizliliğini ihlal” suçundan ve m. 160 hükmünde düzenlenmiş bulunan “kaybolmuş veya hata sonucu ele geçmiş eşya üzerinde tasarruf” suçlarından birer soru çıkmıştır. Yani sınavda hangi suçtan soru geleceği belli olamamaktadır. Öldürme, yaralama, hırsızlık, dolandırıcılık, rüşvet, zimmet, cinsel saldırı, belgede sahtecilik gibi yaygın suçların yanı sıra, yaygın olmayan suçlardan da soru gelebileceği görülmüştür. Bu durumdan hareketle, kitapta mümkün olduğunca fazla sayıda suça yer verilmiş; en azından suçların madde metinlerine ve gerekçelerine yer verilmiştir.


Kitabın sonunda iki adet deneme sınavına yer verilmiştir. Esasen bu iki deneme sınavı özünde 8 adet deneme sınavı içermektedir. Çünkü her bir denemede 20 adet soru bulunmaktadır. Ceza hukuku özel hükümler kısmından adli yargı hâkim ve savcı adaylığı sınavında ortalama 5 soru çıktığı dikkate alındığında, her bir deneme sınavı esasen dört deneme sınavı niteliğindedir.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.