Ceza Muhakemesinde İddia Pazarlığı
% 2indirim

Ceza Muhakemesinde İddia Pazarlığı

  • 35,00 TL34,30 TL

    hopi kampanyası
    1,72 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Mehmet Emin Yapar, 1972 yılında Hatay- Antakya’da dünya geldi. İlköğrenimini Balıkesir’de, orta öğrenimini ise Ankara’da tamamladı. 1990 yılında Maltepe Askeri Lisesini bitirdi. 1994 yılında Kara Harp Okulundan Topçu Teğmen olarak mezun oldu. 1995 yılında Ankara-Polatlı Topçu ve Füze Okul Komutanlığındaki eğitimini tamamlamayı müteakip yurdun çeşitli yerlerinde Topçu takım ve bölük komutanlıkları görevlerini yerine getirdi.


2001 yılında Diyarbakır Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmayı müteakip 2002 yılında Askeri Hâkim sınıfına atandı. 2003-2009 yılları arasında Trabzon 48’inci Mot. P. Tug. Askeri Mahkemesinde Askeri Hâkim olarak görev yaptı. 2009 yılında Ankara Kara Kuvvetleri Komutanlığı Adli Müşavir Yardımcılığına atanan Mehmet Emin Yapar, halen bu görevini yürütmektedir.


“Adil Yargılanma Hakkı” üzerine yüksek lisans diplomasına sahip olan Mehmet Emin Yapar, 2008 yılında Amerika Birleşik Devletlerinde “Birleşmiş Milletler Barış Gücü Operasyonlarının Hukuki Yönü” ve 2009 yılında Amerika Birleşik Devletlerinde “Askeri Hukuk Gelişim Programı” kurslarına katıldı. 2010 yılında NATO görevi kapsamında 6 ay süre ile Afganistan Kabil Bölge Komutanlığı Adli Müşavirliği görevini yürüttü. Mehmet Emin Yapar, evli ve bir çocuk babası olup İngilizce bilmektedir.


 


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.