Çi
% 28indirim

Çi

İyi Bir Hikaye Asıl Bittiği Yerde Başlar
  • 22,00 TL15,84 TL

    hopi kampanyası
    0,79 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Hayat, insanın kendi potansiyeline ulaşabilmesi için dikkatle, incelikle, muhteşem bir zekâyla dizayn edilmiştir. Yapman gerekeni yapamıyorsan, olamıyorsan, doğamıyorsan hayat çok acıtır, anlaman için hırpalar, yorar. Seni sen yapabilmek için ne gerekirse yapmaya hazırdır.

Asla rahat bırakılmazsın.

Öylesine, anlamsız varolmazsın.

Mutluluğa saklanamazsın.

Öyleyse acına sahip çıkmalısın!

Çünkü acı, bilginin bedene inmesidir.

Bilgiyi bedene indirmeli, olman gereken şeye dönüşmelisin.

Bu kitap 'kendine gelmek' için burada olduğunun farkına varabilenlere yazıldı. Fi ile çıkılan yolculuğun tek durağıdır Çi. Sadece farkındalığa giden, değiştiren, mutlaka geliştiren bir yoldur bu ama sunduğu seks, macera, intikam, ihtiras sizi aldatmasın, zordur.

Hayatı değil sistemi yaşadığımızı fark edenler, harakete geçmek için işaret bekleyenler, umursamayanlara karşı umursayanlar, hissedemeyenlere karşı hissedenler adına ve kendi tekamülünde kaybolmuşlar için yazılmış, dengeye adanmıştır. Hayat harekete geçen herkesi varması gereken yere götürür.Aeden

Aeden

Akilah - Azra Kohen

24,48 TL
Fi

Fi

Akilah - Azra Kohen

23,04 TL
Pi

Pi

Akilah - Azra Kohen

25,92 TL
Akilah Azra Kohen, Çi eserinde insanın yüreğine dokunuyor ve insanın yaralarını yine insana anlatarak onun yüreğini kanatıyor. Hayat yolculuğunda her insanın varması gereken bir nokta vardır. İnsan hayat yolculuğunda varması gereken noktaya önüne çıkan engelleri bir şekilde aşamayarak varamamışsa o zaman hayat insanın yüreğinde onarılmaz yaralar açar. Akilah Azra Kohen, Çi eserinde insanın hayatında verdiği tüm mücadelelerin hayatın insanı arzuladığı yere taşımak için olduğuna vurgu yaparak hayatın insanı bir türlü rahat bırakmamasının nedenini buna bağlamaktadır. İnsan hayatta mutsuz oluyor. Çünkü yaşamını devam ettirirken hep maskeler kullanıyor. İşin acı taraflarından biri insanın kullandığı bu maskelerin sayısını kendisinin bile bilmemesi diğeri ise kendisiyle yüzleştiği zaman kendine karşı bile bu maskeleri kullanarak bu maskelerle yüzleşmesidir. Günümüzde insan artık öyle bir hale gelmiştir ki kendisiyle yüzleşirken bile kendi gerçek yüzünü görmek istememektedir. İnsan neden kaçıyor? Kendinden mi yoksa acılarından mı? Eğer kendinden kaçıyorsa mutluluğun peşinden neden koşuyor? Yok acılarından kaçıyorsa nereye kadar kaçacak? Akilah Azra Kohen, Çi eserinin kurgusunu bu sorular üzerine oluşturmuştur diyebiliriz. Acı, hepimiz adını bile duymak istemeyiz. Oysa insan, hayatta her zaman mutluluğun arkasına sığınarak yaşayamayacağı gibi acılarından kaçarak da yaşayamaz. Acılarından kaçarak yaşamaya çalışan insan, Tsunaminin oluşturduğu dev dalgaların önünden bir ümit koşarak kurtulacağını zanneden kişiye benzer ve o dev dalgalar o kişiyi nasıl boğacaksa acılarda bir gün insanı boğar. Bu nedenle Akilah Azra Kohen, Çi eserinde acılarıyla yüzleşen insan, bilgiyle tanışır. Bilgiyle tanışan insan hayatına anlam yükler. Hayatına anlam yükleyen insanda var olur diyor. İnsan öyle bir varlıktır ki hayatta kendi hedefini doğru belirlediği zaman hayat onu o hedefe götürür. Hayat, terazi gibi her şeyin dengede olmasını sever. Çi eserinin okuyucuya vermek istediği ana mesaj budur.
Yorum Sayısı: 5

Çİ İKİNCİ KİTAP . ÇOK SATILDI DİYE ALIP PİŞMANLIK DUYANLARDANIM. KALEMİ ÇOK GÜÇLÜ DEĞİL, HATTA VASAT. ANLATTIĞI KONULAR CAZİP OLABİLİR. YANİ EDEBİ METİN OLARAK GÖREMEDİM. SADECE İÇİNDEKİ DÜŞÜNCELERİ AKİLLAH KUSMUŞ O KADAR. OKUNMASINA GEREK YOK. AMA ÇOK KOLAY OKUNAN BİR KİTAP.

N
Nurten Görmez  -   15.04.2016

fi' nin devamı olan bu kitapta üçüncü kitaba geçiş sağlanmış o anlamda başlı başına ayrı okunursa anlamsızlaşacak bir kitap.

M
Meliha Güngör  -   31.03.2016

İnsanlar, günümüzde maalesef TV starlarının magazinsel hayatına çok özenmekte ve bunun farkında olan TV’lerde magazin programları yaparak bu hayata karşı insanların özentilerini beslemektedir. Akilah Azra Kohen, Çi eserinde insanların, magazinsel bir hayat yaşamak istemelerine ve magazinsel hayata çok ağır eleştiriler yapıyor. Televizyonlarda izlerken büyük özenti duyduğumuz TV starlarının, ne kadar rezil bir hayata sahip olduğunu bu eseri okuyunca görecek ve kendi kendinize böyle insanların...devamını oku

Ç
Çiğdem Varlı  -   01.07.2016

Serinin en beğendiğim kitabıydı. Deniz'in kendini bulma serüveni herkese ders niteliğinde.

G
Gamze Öçal  -   15.02.2016

Hikayenin ortası bu kitapta. Oldukça sürükleyici, tavsiye edilir...

S
Serpil Çil  -   10.02.2016