• Cibran'ca (1-2-3 Takım)% 31indirim
    Cibran'ca (1-2-3 Takım)
    Cibran'ca (1-2-3 Takım)

Cibran'ca (1-2-3 Takım)

  • 38,00 TL26,22 TL

    hopi kampanyası
    1,31 Paracık
  • Tedarik Süresi 3 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Cibran'ca 1: Asi Ruhlar / Kırık Kanatlar

1883 yılında Bechari'de doğdu. 12 yaşında ailesi ile birlikte Amerika'ya göç etti. İlk orta ve lise öğrenimini Boston'da tamamladı. Daha sonra ısrarı üzerine ailesince Beyrut'taki El Hikmet Medresesi'ne gönderildi. Yüksek öğrenimini burada bitiren Cibran, 1902'de bir daha dönmemecisine ayrıldı anayurdundan.

1902-1908 yılları arasında resim yaparak geçimini sağladı. 1908'de Paris'e gitti; Güzel Sanatlar Akademisi'ne yazıldı. 3 yıl süreyle çağının en büyük heykeltraşı Auguste Rodin'den ders aldı. 1911'de yeniden Amerika'ya döndü. 1918'de ilk kitabı "The Madman-Deli" yayınlandı. "jesus, the son of man-insanın oğlu isa" ve "the earth gods-yeryüzü tanrıları" adlı kitaplarıyla bu başarısını pekiştirdi. 1931 yılında New York'daki küçük bir çatı katında yoksulluktan ve birbiri ardına gelen hastalıklardan kurtulmayarak öldüğünde 48 yaşındaydı. Elinizde ki kitap'ta "Asi Ruhlar" ve "Kırık Kanatlar" adlı çalışmalarını büyük bir heyecan ile okuyacaksınız.

 

Cibran'ca 2: Ermiş / Ermiş'in Bahçesi

Halil Cibran'ın başarılı eserlerinden biridir. Zaten kendisi ermişi en büyük başarısı olarak kabul eden Cibran şöyle der;

"Lübnan'dayken bu kitabı yazmayı tasarladğımdan beri, tek günüm bile ermiş olmadan geçmedi. Kitap benim bir parçam haline geldi. Metni yayıncıma vermeden önce tam dört yıl elimde tuttum. İçindeki her kelimenin verebileceğim en iyi kelime olduğundan emin olmak istedim."

Okurken hayretler içinde kalacağınız bir kitap. Konuları anlatımları o kadar gerçekçi ki olması gereken bu diyorsunuz.

 

Cibran'ca 3: Şeytan / Deli

Peder Samaan’ın görevi köyden köye dolaşarak dualar edip insanları günahın ruhani hastalığından iyileştirmek ve Şeytanın gazabından korumaktı. Muhterem Peder, Şeytan ile sürekli savaş halindeydi. Beyler, bu bilge adama saygı duyardı. Dualarından ve bilgilerinden faydalanmak için altın ve gümüş verirler ve her hasatda da en iyi meyvelerden kendisine sunarlardı.

Bir sonbahar gecesi Peder Samaan vadiler ve tepeler aşarak ıssız bir köye doğru giderken, yolun kenarındaki hendekten acı bir çığlık duydu. Durdu ve sesin geldiği yöne baktı ve yerde yatan çıplak bir adam gördü. Başındaki ve göğsündeki derin yaralardan kanlar akıyordu. Acı bir şekilde inleyip yardım istiyordu, “Beni kurtarın. Bana yardım edin. Bana acıyın, ölüyorum.”


Ermiş

Ermiş

Halil Cibran

4,5 TL
Haberci

Haberci

Halil Cibran

3,3 TL
Aforizmalar

Aforizmalar

Halil Cibran

6,53 TL
Kum ve Köpük

Kum ve Köpük

Halil Cibran

6,75 TL
Tanrı Elçisi

Tanrı Elçisi

Halil Cibran

5,25 TL
Kırık Kanatlar

Kırık Kanatlar

Halil Cibran

4,5 TL
Kum ve Köpük

Kum ve Köpük

Halil Cibran

2,42 TL
Kum ve Köpük

Kum ve Köpük

Halil Cibran

4,62 TL
Öncü

Öncü

Halil Cibran

5,25 TL
Kaçık

Kaçık

Halil Cibran

5,25 TL
Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.