Çılgın Liseliler
% 10indirim

Çılgın Liseliler

  • 10,00 TL9,00 TL

    hopi kampanyası
    0,45 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Biz idik- Biz kaldık1967-68 yılı, Siirt Lise 6-Edebiyat sınıfında Sen-Ben olmadıkHer zaman Biz olduk ve uzun yıllar sonra da hep Biz kaldık.Gün geldi kavga ettik birbirimizle.Hatta küstük bu yüzden, hatta kin duyduk birbirimize.Ancak bu kavgalarımız da, küslüğümüz de, kinlerimiz de hep Kum Üzerinde yazıldı.Sevgi esintileri, çabucak siliverdi küslükleri ve ucuz kinleri.Kum üzerindeki yazıların yerini beton yapılı Arkadaşlık kaleleri aldı.Sevdik birbirimizi.Birimizin üzüncü, tümümüze yansıdı.


Birimizin mutluluğu-başarısına "Biz" dedik.Yetmedi; En güzel sesli, en iyi şair, en başarılı tiyatrocu, en iyi futbolcu, en haşarı-en manyak-en aşık-en edebiyatçı en güzel-en üçkağıtçı-en sevimli-en çirkin-en yakışıklımız ile hep Biz olduk.


Sevgi gölcüklerinde kulaç atarken çocukluğumuz, sevgi ve arkadaşlık okyanuslarına açıldı liseli yüreklerimiz.36 Arkadaş idik.2 kardeşimizi kaybettik ama azalmadık.Kah acılı, kah mutluyduk.Mutluyken kahkahalarla güler, acılıyken gizli-gizli ağlardık. ve şüphesiz; Biz iyi çocuklardık...


- Nevzat Kalkan


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.