Cin Kubbesi
% 28indirim

Cin Kubbesi

  • 20,00 TL14,40 TL

    hopi kampanyası
    0,72 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Kadim zamandan beri söylenen kahramanlık, özgürlük, sevgi ve barış türküleri göğe doğru yükseliyor; Kahveci Çırağı Ali'nin söylediği Meryem türküsü de onlara eşlik ediyordu. Melodiler güneşe doğru yükselirken Yusuf ve Zührelben de bu türkülere eşlik ederek el ele güneşe doğru yürüyorlardı.


Cin Kubbesi adlı bu kitap, iki yılı aşkın bir emek sonucunda hazırlandı. Kitapta geçen öyküler kimi zaman gerçek yaşamdan, kimi zaman efsanelerden kurgulandı. Kitabın amacı bölgenin kaybolmak üzere olan kültürünü, halk öykülerini, efsanelerini yeni nesile ulaştırmaktır.


Yazar bu kitabıyla unutulmuş bir avuç insanın yüzyıllar boyu değişen egemenlerine hizmet ederek kültürel asimilasyona nasıl uğradığını, inancını, geçmişini onlara hatırlatmayı amaçladı. Kitap aynı zamanda doğduğu gün önce tabiatın, ardından babasının, en sonunda da devletin zulmüne uğrayan Yusuf'un hikayesidir.


Roman bize kitapların gömülse de toprakla, ağaçla, çiçekle konuşacağını, her dili bildiğini anlatıyor. Aynı zamanda efsanelerini konuşmayan, korkan ve sürekli gizlenmek zorunda olduğunu hisseden bir toplumun hikayesini anlatıyor.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.