Cinsellik ve Din
% 34indirim

Cinsellik ve Din

  • 22,00 TL14,52 TL

    hopi kampanyası
    0,73 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Eski medeniyetler cinselliği nasıl yaşamışlar? İnsan psikolojisinde cinselliğin yeri nedir ve cinsellik onu nasıl etkiliyor? İnsanlar toplum içinde cinsel bakımdan nasıl sosyalleşiyor ve sosyalleştiriliyorlar? İçinde yaşadığı kültür; kişinin ve toplumun cinselliğini nasıl etkiliyor? Eski Türk toplumunun cinsellik kültürü nasıldı, günümüz Türk kültüründe durum nedir? Farklı kültürlerde cinsellik nasıl algılanıyor? Türkiye'de cinsellik ile ilgili yaşanan sorunlar nelerdir? Cinsel ahlak nedir? Dünya dinlerinin cinselliğe bakış açısı nasıldır? Dindar olup olmamak cinsel yaşantıyı ve cinselliğe bakışı etkiliyor mu? Cinsel eğitim gerekli mi ve gerekliyse neden gereklidir? Bastırılan ve yasaklanan cinsellik de insanoğlunu nasıl mutlu edemiyor, serbest ve özgür bıkarılan cinsellik de... Peki, neden böyle ? Sebebi nerede ve nasıl aramak gerekiyor?


Kitapta, bu sorulara bilimsel çerçevede cevapz aranırken çalışmanın ana temasını oluşturan censil ahlak kavramının ve dinlerin cinsel ahlaka bakışının ne olduğu din sosyolojisi bakış açısıyla belirlenmeye çalışılmaktadır. Buradan hareketle cinsel sapma biçimleri değerlendirilmekte ve cinsel sosyalizasyon ile ahlaki / dinsel sosyalizasyon ilişkileri üzerinde durulmaktadır. Kitabın son bölümünde mülakat yoluyla yapılan uygulamalı bir araştırmayla aktüel cinsel eğilimlerden bir kesit de sunulmaktadır.


Kitabın cinsellik konusuna ilgi ve merak duyanların beklentilerini büyük ölçüde kaşlılayacağını umuyoruz. Bunun yanında, çalışmanın inancıyla cinselliğini beraber yaşayan veya yaşamaya çalışan başka dinden ve kültürden insanları da görmeye ve bu sadeye hem onları hem de kişinin kendini daha iyi anlayabilmesine faydalı olacağı kanaatindeyiz.

Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.