Çocuk Kalbi
% 25indirim

Çocuk Kalbi

  • 8,90 TL6,68 TL

    hopi kampanyası
    0,33 Paracık
  • Tedarik Süresi 1 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Küçük bir çocuk Encico ağır bir savaşın yaralarını sarmaya ve yeniden bir ulus haline gelebilmeye çelışan italya'nın yokluklarla ve türlü ve sıkıntılarla geçen bu zor günlerinde ilkokula gidiyor ve yaşadığı gözlemlediği herşeyi günlüğüne kaydediyor. Dürüstlük ahlaklı olmak dayanışma çalışmanın erdemi dostluk vatan sevgisi iyi bir yurtaş olmanın koşulları..


Edmondo De Amicis Çocuk Kalbi'nde çocuklara çocukların dilinden sesleniyor. Çocuk Kalbi'ni okurken romanın kahramanı Enrico ile aynı duyguları paylaşacak onunla adeta arkadaş olup bu muhteşem romanın sonuna gelmeyi asla istemeyeceksiniz.


Çocuk Kalbi yayınlandığı tarihten itibaren çocuk edebiyatının başyapıtlarından biri haline gelmiş, dünyanın tüm dillerinde tercüme edilmiştir. Farklı farklı kültürlere sahip olmalarına rağmen Çocuk Kalbi dünyanın dört bir yanından eğitimciler tarafından çocukların okuması gereken bir başyapıt olarak seçilmiştir.


Edmondo de Amicis dünya edebiyatına armağanı olan bu kitap Gülbende Koray Ulusoy tarafından İtalyanca aslından ve tam metin olarak Türkçe'ye kazandırıldı.


Hiç şüphe yokki Çocuk Kalbi tüm çocukların ve yetişkinlerin mutlaka okuması gereken bir başyapıt.. 


 


Yorum Sayısı: 1

28 yaşımda olmama rağmen bu kitabı ilk defa okuyorum. Daha önce de çocuk kitapları okudum tabi ki. Bu kitap çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için okutulabilecek en iyi kitaplardan birisi bence. 4. sınıfa giden veya daha büyük bir çocuğunuz varsa mutlaka okutun. Kitap bir ilkokul çocuğunun bir eğitim yılı boyunca yazdığı günlüklerden ve anne, babasının kendisine yazdığı bazı öğütlerden oluşuyor. Bu kitapla çocuğunuz nasıl iyi insan olunması gerektiği konusunda gelecek yaşantısını...devamını oku

F
Fatih Şenel  -   13.05.2016