Çocukluğum
% 25indirim

Çocukluğum

  • 14,00 TL10,50 TL

    hopi kampanyası
    0,53 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Gorki’nin Çocukluğum, Ekmeğimi Kazanırken ve Benim Üniversitelerim’den oluşan üçlemesi, Rus dilinde yazılmış en güzel otobiyografilerden biridir. Çocukluğum’da babasını küçük yaşta yitirdikten sonra taşındığı dedesinin evinde geçirdiği yılları anlatır. Miras kavgaları, doğumlar, ölümler, küçük Aleksey’in tanık olduğu ve bizzat maruz kaldığı akıl almaz şiddet, bu evde gündelik hayatın akışı içinde sıradan olaylardır.


“Herkesin herkese düşman” olduğu bu aile, 19. yüzyıl Rusya’sında hüküm süren acımasız ve hoyrat hayatın bir “küçük evreni”dir aslında. Neyse ki idealizmi ve tertemiz kalbiyle adeta bir halk filozofu olan ninesi hep Aleksey’in yanındadır. Bir de her biri hayatında iz bırakan çok sayıda capcanlı karakter vardır… Onlar sayesinde hayat zor olduğu kadar gizemli ve renklidir de. Hem Gorki’nin “kendi ülkelerinde bir yabancı gibi yaşayan, gerçekteyse o toplumun en iyileri olan” insanlardan ilkiyle tanışması da yine çocukluğuna rastlar…


Yorum Sayısı: 2

Çok güzel bir otobiyografik roman. Gorki nin okurken çok keyif aldığım bir kitabı. Kimi yerde üzülüyorsunuz, kimi yerde mutlu oluyorsunuz. Sürükleyici bir kitap, bunu okuduktan sonra bütün üçlemeyı okuma kararı aldım. Herkese tavsiye ederim. Okunmalı.

M
Melisa Başkaya  -   27.02.2016

Maksim Gorki'nin çocukluğunu anlattığı otobiyografik roman üçlemesinin ilk kitabıdır. Oldukça sarsıcı bir o kadar da masum bir çocuk gözüyle okuyacağınız kült bir kitaptır, güzeldir.

Y
Yankı Çınardal  -   10.02.2016