Çocukluğumun Mavi Düşleri
% 31indirim

Çocukluğumun Mavi Düşleri

  • 25,00 TL17,25 TL

    hopi kampanyası
    0,86 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

“… Senin aramanı beklerken orada, amcanın yanında neler yaptığını hayal etmeye çalıştım ve bir türlü gözümün önünde canlandıramadım. Belki artık hayal gücüm olmadığındandı,  belki de zaten hiç sahip olmadığımdan, sadece olmasını istediğimdendi. Hayal etmenin ne demek olduğunu anlamak için Shlomi ve Hilik’e baktım. Shlomi kendi hayal gücünü yeni yemekler keşfetmekte kullanıyordu; Hilik ise küçük bir şair gibi sözcükleri pişiriyordu.”


İsrail’in Tiberya kasabasında yaşayan iki ailenin birbirine geçen kaderlerinin öyküsü… Yemekle tutkunun, özlemle ayrılığın, gerçekle düşün masal tadında anlatıldığı sarsıcı bir roman…


“Bu, Yüzyıllık Yalnızlık’a benzeyen bir roman… Hikayede kahraman, onun sorunları ve geçmişiyle muhteşem bir empati kurulmuş.”
-Israel Hayom


“Sinemaya özgü detayların acı bir mizahla kurgulandığı; aşkın, şehvetin ve sihrin ustalıkla işlendiği bir hikaye.”
-Rachel Morgenstern-Clarren


“Zarhin, acı-tatlı öyküler ve ulaşılamaz düşler örgüsünü ustaca dokumuş. Tekrar tekrar okumaktan keyif alınacak bir kitap. Çocukluğumun Mavi Düşleri ile Zarhin, adını İsrail edebiyatının önde gelen isimleri arasına soktu.”
-The Arts Fuse


Yorum Sayısı: 2

Ben bu kitabın adına aldanarak aldım ancak konu itibariyle herkesin herkesle bir ilişki peşinde olması bu kadar ön planda olmasaydı belki daha çok sevebilirdim. Hatta kitaba karşı o kadar olumlu bakıyordum ki yaşadığım hayal kırıklığını kitap bitene kadar sabırla bekleyerek yok etmeye çalıştım.Kitaptaki karakterler çok sağlamdı her şeye rağmen ve kurgusu da öyle basit değildi ne alengirli işler vardı anlatamam! Açıkcası bilmeyi istemediğim azı şeyleri öğrendim kitapta bu pek iyi değildi. Dürüst...devamını oku

O
Okuyan Okuyucu  -   16.04.2016

Konu itibariyle iyiydi fena değildi.Yazar karakterleri iyi betimledğinden canlandırmalar zihinde daha kolay yer alıyor.Mutlaka okunması gerekn bir kitap olmasa da okunabilir kitap seviyesinde..

N
Nuray Durmuş  -   08.03.2016