Çocukluğun Sonu
% 19indirim

Çocukluğun Sonu

  • 19,00 TL15,39 TL

    hopi kampanyası
    0,77 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Bilinmeyenin korkusu, geçmişten değil de gelecekten kalma bir hatıra olabilir mi?


1953’te yayımlanan Çocukluğun Sonu, Arthur C. Clarke’ın bir bilimkurgu yazarı olarak tanınmasını sağlayan, yirminci yüzyıla damga vuran önemli romanlardan biri. 2015’te televizyona uyarlanarak dizi haline getirilen ve bilimkurgu takipçileri için yeniden gündeme gelen bu eserin gücü, insanlığın geleceğine dair en özgün ve düşündürücü yorumlardan birini sergilemesinde gizli.


Dünya üzerindeki uygarlığımızın kaderini, insan neslinin akıbetini irdeleyen Çocukluğun Sonu, ters köşeye yatıran bir “öteki” anlatısı, farklı bir uzaylı istilası öyküsü, ütopya ve distopya arasındaki ince çizgiye dair, kalın harflerle tarihe geçen bir bilimkurgu klasiği…


“Böyle bir kitap yıllardır yazılmadı.”


- C. S. Lewis


“Ürkütücü derecede mantıklı, inandırıcı ve acımasız bir kehanet girişimi. Clarke gerçek bir usta.”


- Los Angeles Times


Yorum Sayısı: 7

Ütopya üzerine yazılmış kitaplardan hoşlanıyorsanız, kesinlikle seveceksiniz.

N
Nilgün Sakar  -   23.02.2016

kitaptaki düşünceler sizi kıyamet ve yokoluş üzerine derin bir düşünme faslına itecek , kesinlikle okunmalı .

T
Tunahan Uygun  -   07.02.2016

Bilim kurgu klasiği denince aklımıza 3 yazar gelir Asimov, Heinlen ve Clarcke! Çocukluğun Sonu kesinlikle geleceğe farklı bir pencere açarken geçmişinde tozlarını kaldırıyor.Tam bir bilim kurgu klasiği ve siz hala geçmişteki korkularımızın geçmişte kaldığını mı düşünüyorsunuz? Belki de daha yaşanmadı!

M
Musafa İzmirli  -   02.02.2016

"Böyle bir kitap yüzyıllardır yazılmadı" derken, C S Lewis haklıymış. Tahmin edilemez bir sonu olan, gelecek için düşündüren bir kitap. Okurken o kadar zevk aldım ki, bazı yerleri tekrar okumak istiyorum.

Y
Yasemin Özbal  -   08.06.2016

Bilim kurgu'nun babalarından Arthur C. Clarke'ın okuduğum ilk kitabı olması dolayısıyla üslubunu ve tarzını beğendim. Uzun ve sıkıcı cümlelerden ziyade akıcı ve sürükleyici bir romancı kendisi bana kalırsa. Kitap sanki daha uzunmuş ama kırpılmış gibi geldi nedense. Sonu hiç beklenmedik bir şekilde bitti, daha ilerisini de anlatsaydı bence mükemmel olurdu. Böylesi de mükemmele yakın zaten. Bilim kurgu severler kaçırmasın bu yapıtı.

İ
İbrahim Kepceler  -   02.04.2016

Harika bir kurgu, üslup, eleştiri, bilimkurgu & distopya uyumu. Uzaylı istilasını, dünyanın sonu senaryosunu, evreni ve geleceği kimse Arthur C. Clarke'ın Çocukluğun Sonu'nda anlattığı gibi anlatmadı, kolay kolay anlatamaz.

K
Kübra Bakırcı  -   28.03.2016

Ölmeden önce okuyun

D
Doğukan Korkmaz  -   06.03.2016