Coğrafyaya Giriş
% 4indirim

Coğrafyaya Giriş

  • 24,00 TL23,04 TL

    hopi kampanyası
    1,15 Paracık
  • Tedarik Süresi 5 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.
Coğrafyaya Giriş, eğitim ve öğretim programının içeriği bakımındanbir ders kitabıdır. Bu içerik, coğrafya bilimini meslek olarak seçen öğrencileri, bilime hazırlık kaygısı taşımakta ve birinci-ikinci yarı yıl öğrencilerine okutulmaktadır.
Eserin 10. baskısı, 2012de gerçekleştirilmişti. Öğretim programında bazı yenilikler yapılması ve esere olan yoğun ilgi, eldeki 11. baskının yapılmasını gerektirmiştir. Hatırlanacağı üzere ülkemizde, bilimsel eserlere duyulan ilgi, politik içerikliler kadar önem taşımaz. Bu bakımdan, çalışmanın oldukça sık aralıklarla baskısının yapılması, kuşkusuz sevindiricidir.
Coğrafya öğrencileri ve coğrafya öğretmeni meslektaşlarımız için temel bir kaynak oluşturduğuna kuşku duymadığımız eserde, başlıca şu önemli bilimsel konular irdelenmeye çalışılmıştır:
Coğrafya nedir ?
Yedisinden yetmişine, neden coğrafya herkesi ilgilendirir?
Neden bu bilim küresel bir nitelik taşır ?
Coğrafyacı planlamaya ne gibi katkılar yapar ?
Coğrafya biliminin öncül terimleri nelerdir ?
İnsan-çevre etkileşimi açısından Coğrafyada esas tema nedir? gibi.
Coğrafyaya Giriş ders kitabının eğitim ve öğretim programı, her yayımından önce, gözden geçirilip, yeni eklemeler ve düzeltmeler yapılarak, eldeki duruma getirilmiştir. Coğrafya öğrencileri ve Coğrafya öğretmenleri için önemli bir kaynak olması yanında, Eğitim Fakültelerinin Sosyal Bilgiler Öğretmenliği öğrencileri için de temel bir kaynak olabileceği düşüncesindeyiz.

Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.