Çözümlü Mikroiktisat Problemleri

Çözümlü Mikroiktisat Problemleri

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

İki ana bölümden oluşan kitabın ilk bölümünde. yalnızca problemler verilmiştir. Problemler, mikroiktisatın temel konularına göre gruplandırılmıştır. Okuyucu, bu bölümdeki problemleri inceleyerek, hangilerini kolayca çözebileceğini ve hangilerini çözmekte zorlandığını zaman kaybetmeden tesbit edebilir. Zorlandığı problemlerin çözümlerine ulaşabilmek için kitabın sonundaki "Problemler ve Çözümleri Listesi"nden çözümün yeraldığı sahife numarasını yine kolayca belirleyebilir.

İkinci ve sonuncu bölümde ise hem problemlere, hem de çözümlerine yer verilmiştir. Problemlerin çözümleri yapılırken, betimsel açıklamaların yanı sıra, cebir ve geometriden de yararlanılmıştır. Yeri geldikçe kavramlarla ilgili bazı kısa açıklamalar da yapılmıştır.

Okuyucunun kitaptan etkin bir biçimde yararlanmasını sağlamak amacıyla kitabın sonuna "Konu ve Kavramlarına Göre Problem Dizini" eklenmiştir. Bu dizin, belirli bir konu veya kavramla hangi problemlerin ilgili olduğunu gösterir. Konu ve kavramlar yine mikroiktisatın temel ayrımlarına göre gruplandırılmıştır. Bu dizin yardımıyla, okuyucu, ilgilendiği konu ve kavramla ilgili problemlere kolayca ulaşabilir. Matematiksel işlemler sonrasında kullanılan kısaltma ve notasyon konusunda ise, genellikle, mikroiktisat alanında İngilizce yazılmış kitaplarındaki yol izlenmiştir. İktisatçılar arasında tam bir notasyon birliği yoktur. Bu durum göz önüne alınarak, yine de, kitabın sonuna, kısaltmaları gösteren bir "Notasyon" cetveli eklenmiştir.
(Önsözden)


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.