Da Vinci Şifresinin Çözümü

Da Vinci Şifresinin Çözümü

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Martin Lunn'un büyük tartışmalar yaratan kitabı "Da Vinci Şifresi'ni Çözümü" kitapçı raflarında yerini alacak. Çoğunluğu Orta Çağ'a ait olaylardan oluşan "Da Vinci Şifresi'nin Çözümü" tarih boyunca gizli kalmış pek çok olaya ve gizeme açıklık getiriyor.
Kitapta, Da Vinci Şifresi'ndeki olayların hangilerinin kurgu hangilerinin gerçek olduğu açıklanmakta ve aynı zamanda gerek Roma İmparatorluğu'nun son dönemlerinde gerekse Orta Çağ'da dinin siyasete nasıl alet edildiği belgeleriyle anlatılmaktadır.
Büyük usta Da Vinci ile başlayan; Sion Tarikatı, Tapınak Şövalyeleri, Torino Kefeni, Merovenjler, gizemli Rennes La Chateau köyü ve ahalisi ile devam eden bu kitapta, açıklanan olayların günümüze nasıl yansıdığı ise okuyanları hayret içinde bırakacaktır.
Tarih boyunca süren ve savaşlara neden olan Kutsal Kase arayışları da kitap içinde yine geniş olarak işlenmektedir.
Kutsal Roma İmparatorluğu'nun başkentini Byzantium'a taşıyarak İstanbul'un temellerini atan Büyük Konstantin'in ölümünden dört asır sonra nasıl bir oyuna âlet edildiği gözler önüne seriliyor.
Orta Çağ geleneklerine sahip Opus Dei tarikatı da tüm yönleri ile tanıtılmakta. Medeniyet adına kendimize örnek aldığımız Avrupa'da bugün bile din adına insanlara nasıl işkence edildiğini okurken, okuyucu tarihin gizemli sayfalarına yolculuk edecektir.
Hz İsa'nın çarmıhtan kurtulup Avrupa'da evlenerek çoluk çocuğa karıştığı iddiaları ve buna benzer pek çok sorunun yanıtları da yine bu kitapta okurlarla buluşacak.
Bütün bunlara ilgi duyup da Da Vinci ile ilgili kitapları henüz okumamış olanlar için bu kitap, alfabe niteliğini taşımaktadır.
Kitabı elinize aldığınız andan itibaren bir daha bırakamayacaksınız.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.