Dahili ve Cerrahi Hastalıklarda Bakım

Dahili ve Cerrahi Hastalıklarda Bakım

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Prof.Dr. Ayfer KARADAKOVAN


1980 yılında E.Ü Hemşirelik Yüksekokulunda mezun oldu. 1982 yılında E.Ü.HYO İç Hastalıkları AD'nda çalışmaya başladı. Aynı yıl E.Ü. SBE'de Yüksek Lisans eğitimine başladı . 1984 yılında Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. 1989 yılında aynı anabilim dalından doktora derecesi aldı. 1993 yılında Yrd. Doç. Dr , 1995 yılında Doç. Dr, 2001 yılında Prof. Dr. Ünvanını aldı. 108 adet yayınlanmış makalesi , 25 kitapta bölüm yazarlığı ve yayınlanmış dört ders kitabı, bir uluslararası kitap bölüm yazarlığı, 57 kongre bildirisi, 15 dergide hakemliği, 12 yüksek lisans tezi, beş doktora tezi yöneticiliği, dokuz proje çalışması, beş bilimsel ödülü, sekiz mesleki örğüte üyeliği vardır. Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi İç Hastalıkları Hemşireliği AD öğretim üyesidir.


Prof. Dr. Fatma ETİ ASLAN


Florance Nightingale Hemşirelik Yüksekokulundan 1985 yılından mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü'nde 1988 yılında Yüksek Lisansını, 1992 yılında Doktorasını tamamladı. 1999 yılında Cerrahi Hastalıkları Hemşireliği Doçenti, 2006 yılında ise Profesör oldu.


Hemşirelik Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora Programlarında Program başkanlığı yanı sıra Cerrahi Hastalıkları, Acil Bakım, Ağrı Doğası ve Kontrolü, Ameliyathane ve Cerrahi Yoğun Bakım, Sağlığın Değerlendirilmesi ve Semptom Kontrolü derslerinin teori ve uygulamalarını sürdürmektedir.


Prof. Dr. Fatma ETİ ASLAN halen Acıbadem Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi ve Hemşirelik Bölüm Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.