• Dalgaların Sesi% 15indirim
    Dalgaların Sesi
    Dalgaların Sesi

Dalgaların Sesi

  • 15,00 TL12,75 TL

    hopi kampanyası
    0,64 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Bereket Denizi dörtlemesi, Bir Maskenin İtirafları, Yaz Ortasında Ölüm, Denizi Yitiren Denizci gibi eserlerinden tanıdığımız Yukio Mişima, Dalgaların Sesi’nde farklı bir yönüyle çıkıyor okurun karşısına. Romanlarında insan doğasının karanlık yönlerini deşen, onlarla cesurca hesaplaşan Mişima, bu kez kalemini ışığa çevirerek sevginin farklı veçheleri etrafında kuruyor öyküsünü.


Dalgaların Sesi’nde, Şarkılar Adası olarak da bilinen Uta- Jima adasında genç balıkçı Şinji ile varlıklı Miyata ailesinin güzel kızları Hatsue arasındaki ilk aşk öykülenir; cesur, heyecanlı, duru iki gencin masalsı bir dille kaleme alınmış öyküsüdür bu. Aynı zamanda, zamanın ve mekânın ötesindeki bu korunaklı dünyada gelenekleriyle ve doğayla bağlarını koruyan dalgıç kadınların, balıkçı erkeklerin öyküsüdür Dalgaların Sesi. Ve elbette denizin, dalgaların ve fırtınanın da.


Yorum Sayısı: 3

Anlamsız, okumaya gerek olmayan bir kitaptı maalesef. Ahir ömrümüzde zaten okuyabileceğimiz kitap sayısı sınırlıyken, kontenjanınızın birini böyle bir kitaba harcamanıza gönlüm razı olmaz. Bilinçsizce, sırf yorum yapmış olmak için yorum yapan insanlar zaten kitabın sonunu bile söylemişler, o yüzden iyice okumayın derim. Ayrıca betimlemeler abartıldığı kadar kaliteli değil. Japon yazar sevenlere Haruki Murakami tavsiye edebilirim haddim olmayarak. Her gün bir kitap bitirebileceğiniz, huzurlu ve...devamını oku

M
Mert Erdem  -   13.06.2016

Türk filmi tadında bir hikaye hemde Mişima'ya başlamak için iyi bir tercih.Sonuda Türk filmi tadında mutlu mu mutlu bitiyor.

B
Burak Akgün  -   29.02.2016

Çok Türk filmi tadında, çok durağan, çok sade ama harika betimlemelerle süslenmiş bence hikayenin konusu ve kurgusundan çok betimlemeleriyle öne çıkmış bir Mişima kitabı.

Z
Zeynep Dilara Öztunç  -   02.02.2016