Değerler Eğitimi
% 23indirim

Değerler Eğitimi

Okul Öncesi ve İlkokul Döneminde
  • 20,00 TL15,40 TL

    hopi kampanyası
    0,77 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Değerler eğitimi oldukça tartışmalı bir konudur. Değerlerden neyin kaste¬dildiği, hangi yaş grubuna hangi değerlerin verilebileceği, nasıl bir değerler eğitiminin olması gerektiği gibi pek çok soru sorulmaktadır. "Okul Öncesi ve İlkokul Döneminde Değerler Eğitimi” kitabında hem okul öncesi dönemde hem de ilkokul döneminde çocuklara hangi değerlerin verilebileceği, çocukların de¬ğer edinimi sürecinde aile, okul ve öğretmen rollerinin neler olduğu; hangi yak¬laşım ve etkinliklerle değerlerin kazandırılacağı konusunda hem teorik hem de uygulamaya dönük öneriler bulunmaktadır. Bu bağlamda, değerler eğitiminin özellikle evrensel boyutunun öne çıkarıldığı kitabın alanyazına önemli katkılar sunacağı ön görülmektedir.


Çocukların değer edinimi sürecinde verilmek istenen değeri çocukların bizzat kendilerinin deneyimlemeleri ya da çevrelerinde gözlemlemeleri oldukça önemlidir. Örneğin "Barış” değerinin edinilebilmesi barış içinde bir yaşamla mümkün olabilmektedir. Ya da demokratik tutum ve değerlerin edinilebilmesi için demokrasinin yaşanılarak öğrenmesi önem taşımaktadır. Ülkemizde son zamanlarda yaşanan süreçler düşünüldüğünde çocukların demokratik değerleri edinmelerinin, "barış” a yönelik söylem geliştirmelerinin ve barışçıl bireyler olabilmelerinin zor olduğu düşünülmektedir.


Kitabın yazım sürecinde ülkemizde görmek istemediğimiz ancak şahit olduğumuz pek çok ölüm yaşandı. İnsan yaşamının kutsallığı düşünüldüğünde ölüm her nereden ve her nasıl gelirse gelsin ve ölen her kim olursa olsun asla onaylanmayacak bir şey. Ancak bu süreçte en çok yaralayıcı olan süreçten bihaber çocukların ölümü olsa gerek. Bu nedenle bu kitabı, ülkemin ve Dünya’nın tüm çocuklarına armağan etmek istiyorum


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.