Deli Çocuğun Güncesi
% 28indirim

Deli Çocuğun Güncesi

  • 14,00 TL10,08 TL

    hopi kampanyası
    0,50 Paracık
  • Stoktan Hemen Teslim!
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

"Bazen insanlar kadar paragraflar da anlamsızlaşır. Hiçbir sözcük seni anlamaz, anlatamaz, yazdıramaz. Çaresiz bırakırlar seni, suskunluğa terk edersin kendini. Sonra biraz daha acı çekersin, hüzün çuvalına eklersin bir şeyler, tekrar yazmaya kalkarsın ve sonra fazlasıyla yazarsın."


Günümüzde insanlar, hayatlarında en ufak bir acıya tahammül edemiyorlar. Çünkü günümüz insanları zevk-ü sefa içerisinde yaşamaya o kadar alışmış ki bu sefalarını bozacak en ufak bir tehditle karşı karşıya kaldıklarında hemen kaygılanıyorlar. Tabii ki zevk-ü sefalarını bozacak tehditlerin başını da acı çekiyor. Hal böyle olunca da insan ruhunu aydınlatacak tek unsur olan acı, günümüz insanlarını aydınlatamıyor ve kendi benliğine kavuşturamıyor. İnsanlar, olgunluğa ancak acının ruhlarına girip, ruhlarının en karanlık dehlizlerini bile alt üst etmesiyle ulaşabilirler. İnsanlar, olgulaştıktan sonrada hayatta öyle bir yükselişe geçerler ki hiçbir engel onların önünde duramaz. Özgür Bacaksız, Deli Çocuğun Güncesi eserinde acıyı bulutlara benzeterek şiirsel bir anlatımla acıyı okurlarına aktarması, okurların acının aslında değerli bir maden olduğu gerçeğini kavramasını kolaylaştırıyor.

Özgür Bacaksız, Deli Çocuğun Güncesi eserinde acıyı “adam” gibi taşıyan insanların, taşıdıkları bu acı sayesinde toplumda herkes tarafından rahatlıkla görülebilen bir farkındalık oluşturduklarını vurgulayarak, okurlarına taşıdıkları acıyla kendilerini acındırmak yerine, acıyı adam gibi taşımalarını tavsiye ediyor. Yazarın, bu eserinde fikirlerini büyük bir samimiyet ile dile getirmesi eserin başarısında en önemli rolü oynamıştır. Günümüzde insanlar, acılarını bir sır gibi saklayarak kimseye göstermek istemez. Acılar, paylaşıldıkça azalır sözünü hiç dikkate almayan insanlar, her acılarını kendi içlerinde yaşamak ve sonlandırmak istiyorlar. Günümüzde insanlar, aslında acılarını paylaşmak istiyorlar ama kimsenin kimseye güveninin kalmadığı dünyada bunun imkansız olduğunu düşünüyorlar. Bu nedenle de acılarını büyük bir cesaret ve samimiyet ile paylaşan bu genç yazarın eserine büyük ilgi gösteriyorlar.

Özgür Bacaksız, Deli Çocuğun Güncesi eserinde insanların acılarıyla hiçbir zaman başa çıkamayacağı için acılarından kurtulma çabalarının nafile olduğunu, insanların acılarıyla birlikte yaşaması ve acılarının hayatlarına renk katmasına izin vermeleri gerektiğini okurlarına mesaj olarak iletmeye çalışmıştır. Bu eseri okuyan okurlar, hayatta acı çeken sadece kendilerinin olmadığının somut bir örneğini görüyor ve bir nebzede olsa moral buluyor.

Özgür Bacaksız, 1987 yılında Diyarbakır’da dünyaya geldi. Yazarın, felsefe ve psikolojiye karşı olan ilgisi daha küçük yaşlarında başlamış ve felsefe ve psikoloji ile ilgili daha bu yaşlarda kendi kendine makaleler yazmıştır. Edebiyatımızın parlayan genç yıldızlarından olan yazar, eserleriyle insanlara felsefeyi sevdiriyor.

Yorum Sayısı: 4

Edebi bi değer taşımadığı doğru ama bazı cümlelerde kendinizi bulacaksınız okunabilir

F
Fatma Çarkanat  -   03.03.2016

Özgür Bacaksız, Deli Çocuğun Güncesi eserini okuduğunuz zaman herkesin içerisinde bir miktar delilik olduğunun farkına varıyor ama herkesin, içindeki deliliği gösterme cesareti olmadığı içinde şükrediyorsunuz. Aksi takdirde bu koşullarda çekilmeyen dünya, herkesin içindeki deliliği sergilediği bir durumda hiç çekilmezdi. Yaşamlarımızı o kadar hızlı yaşıyoruz ki birçok şey yaşıyor ama çabuk unutuyoruz. Yazar, eserinde yaşadıklarımızı bizlere tekrar hatırlatıyor ama böyle yapmakla iyi mi yapıyor...devamını oku

S
Sedef Tartıcı  -   01.07.2016

Oldukça basit bir kitap bana göre. Edebiyat yansıtan bir yanı yok, sıradan kelimelerin sıradan dizilişleri gibi.

G
Gamze Öçal  -   15.02.2016

Hayatın nasıl gelip geçtiğini ilginç şeyler yaşayabileceğini anlatıyor. Çok güzel bir kitap herkese tavsiye ederim

S
Sude Aysel  -   13.02.2016