Deniz Feneri Koyu
% 31indirim

Deniz Feneri Koyu

  • 20,00 TL13,80 TL

    hopi kampanyası
    0,69 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Bilemeyiz, belki de karanlıklardır bizi ışığa kavuşturan ve o ışığa tutunmamızı sağlayan…


“Belki de kırılmıştır kalbim. Bildiğimiz anlamda kırık bir kalp değil, sadece ortadan ikiye çatlamış bir kalp de değil. Şömine rafından alınıp, sert bir el tarafından sökülerek parçalarına ayrılan, sonra da paramparça bir halde yere bırakılan bir saat gibi. Bir daha çalışamayacak kadar parçalanmış bir saat…”


Ünlü bir kuyumcu ailesinin gelini olan Isabella Winterbourne, kalbi acıdan kavrulsa da, 1901 yılında eşiyle birlikte o çok kıymetli hediyeyi Avustralya parlamentosuna teslim etmek üzere bir gemi yolculuğuna çıkmak zorundadır. Ancak gemi Queensland sahilinde batar ve bu kazadan sağ kurtulan tek kişi Isabella’dır. Ve ne talihtir ki eşinin gözü gibi sakındığı hediye de kıyıya vurmuştur. Isabella bir karar vermek zorundadır. Ya kocasının zengin ve baskıcı ailesine geri dönecektir ya da elindeki bu hediyeyle yıllardır özlemini çektiği saklı rüyasını gerçekleştirecektir. İşte o an uçsuz bucaksız karanlık sahilde bir ışık dikkatini çeker. Ve Isabella deniz fenerinin sığınağına bırakır kendini…


Bir asır sonra Libby Slater, hiç karşılık beklemeden sevdiği adamı kaybedince, artık ona anlamsız gelen Paris şehrini ardında bırakmaya karar verir. Yaşamını çocukluğunun geçtiği Deniz Feneri Koyu’nda devam ettirecektir. Ancak yirmi senedir hiç görüşmediği kız kardeşinin düşüncesi onu endişelendirse de geçmişte yapılan hataların telafisi yoktur. Dahası fener evinde kalmaya başladığı günler ona bu koyun her zaman sürprizlerle dolu olduğunu gösterecektir…


Kır Çiçeği Tepesi ile gönülleri fetheden Kimberley Freeman, farklı yüzyıllarda yaşamış iki kadının geçmişi geride bırakıp geleceklerine yön verişlerini ustalıkla anlatıyor. Ve bu kadınların aradıkları cevaplar ise Deniz Feneri Koyu’nda saklı.


“Freeman, bir asır arayla yaşayan ama geçmişin zorluklarıyla bir şekilde başa çıkan ve aynı deniz fenerinin huzuruna sığınan iki kadının hikayesini ustalıkla kaleme alıyor.”
- Publishers Weekly


Kimberley Freeman, Deniz Feneri Koyu eserinde farklı yüzyıllarda yaşamış iki kadının hikayesini kaleme almaktadır. Yazar, kurduğu her cümleyle okuru hikayenin içine çekerken, farklı yüzyıllarda yaşamış güçlü kişiliğe sahip iki kadın, günümüz toplumuna çok şey anlatıyor. Eserin orijinal adı Ligthouse Bay’dır.  

Kimberley Freeman, Deniz Feneri Koyu eserini aşk ve aile üzerine kurgulamıştır. Okuyucular, eseri okurken heyecanı ve duyguyu bir arada yaşayacaklardır. Eser, farklı yüzyılda yaşamış iki kadının hikayesini konu edindiği için okur iki ayrı dönemde hem kadının toplumsal statüsü hem de kadının davranış biçimleri hakkında fikir sahibi olabiliyor. Deniz Feneri Koyu eserinde okuyucu, günümüzün de en büyük sorunlarından olan yarın kaygısını, toplumsal baskıyı, hem fikri hem de bedensel anlamda özgürlüğü, hayatta kalmak için verilen kıyasıya mücadeleleri bulacaktır. Kimberley Freeman, Deniz Feneri Koyu eserinde okuyucuya geçmişine takılarak yaşayan insanların hayatta hiçbir şekilde yol kat edemeyeceğini, insanın geçmişin sadece tecrübelerinden faydalanarak geleceğine yön vermesi gerektiğinin önemi hakkında önemli mesajlar vermektedir. Eser, dostluk, aşk ve kardeşlik bağlarının nasıl olması gerektiği hususunda okuyucuya önemli ipuçları vererek okuyucuyu günümüzde bu kavramlar üzerinde düşünmeye sevk ediyor.

Kimberley Freeman, Deniz Feneri Koyu eserinde karakterlerden biri olan genç bir kadın, eşi ve ailesi tarafından sevilmemektedir. Tüm bunların üstüne bir de bebeğini kaybedince geçmişine bir çizgi çekerek geleceğini kurmanın peşine düşer. Diğer karakter ise geçmişte yaptığı büyük bir hatanın bedeli olarak ailesini kaybettikten sonra kendisine yeni bir sayfa açarak yeni bir hayat kurmaya karar verir. Ancak bu yeni hayatında bir erkeğin metresi olmaktan kendini kurtaramayınca hiçbir maskenin ardına sığınmadan geçmişiyle yüzleşir ve yaşama yeniden tutunmayı başarır. İnsanların karanlık dönemlerinde ışığı aramasını konu edinen Deniz Feneri Koyu eseri, kırık kalplerin hikayesidir. İnsan, geçmişte yaptığı hataları telafi edemez. Ancak o hatalardan ders çıkararak tecrübe sahibi olur.

Yorum Sayısı: 2

Freeman kitapta bize farklı yüzyıllarda yaşayan, geçmişlerini bir kenara bırakarak hayatlarında yeni bir sayfa açan iki kadının hikayesini anlatıyor. Geçmiş-gelecek arasında geçişlerle anlatılan hikayeleri severim, ve yazar bu tarzı gayet iyi başarmış bence, severek okuduğum bir hikaye oldu. Ancak yine de Deniz Feneri Koyu, Kır Çiçeği Tepesi'nin gönlümdeki tahtını sallamaya yetmedi.😊

İ
İrem @Mybookheaven  -   16.03.2016

İki kadının farklı zamanlarda ama aynı mekanlarda kesişen hayatlarını anlatan gizemli ve dram yüklü bir roman.

B
Burcu Balaban  -   02.02.2016