Deprem Richter 10
% 25indirim

Deprem Richter 10

  • 4,90 TL3,68 TL

    hopi kampanyası
    0,18 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

2020'li yıllarda İslam Ulusu Kaliforniya'da bir iç savaş başlatmaya çalışırken, Çin Dünya'nın en büyük gücü haline gelmiş, kendi nükleer programının kurbanı olan İsrail ise Orta Doğu ile Güney Avrupa'yı beraberinde haritadan silmiştir.

1994 Los Angeles depremi, henüz küçük bir çocukken Lewis Crane'in ailesini yok ederek onu tek başına bırakmış ve hayatını paramparça etmiştir.

Aradan 30 sene geçer; Crane dünyanın en önde gelen sismoloğu olmuş, depremlere duyduğu öfkesi ise hiç dinmemiştir. Yaşadıklarının bir daha kimsenin başına gelmesini istemeyen Crane, deprem tahmini konusunda eşsiz bir teori geliştirir. Ancak Çinli şirketler tarafından yönetilen bir dünyada; ırk ve din ayrımıyla radikal bir bölünmeye sürüklenmiş Amerika'da, onun bu konuda başarılı olmasını istemeyen güçler bulunmaktadır.

Ardından bir felaket yaşanır: Richter ölçeği ile 8.5 büyüklüğünde devasa bir yer sarsıntısı.
Çok daha kötüsünün yaklaşmakta olduğunu ise sadece Crane bilmektedir: hayal edilemeyecek ve gezegenin yüzünü değiştirecek büyüklükte bir Richter 10.

Nerede olacağını biliyordu. Ne zaman olacağını biliyordu. Hatta nasıl durdurulacağını da biliyordu. Ama ona inanan -inanabilecek- birileri çıkacak mıydı?

"...sürükleyici, müthiş fikirlerle dolu bir roman"
New York Times


"Klasik Arthur C. Clarke yeni fikirler ve yakın gelecek öngörüleri ile dolu yüksek tempolu bir roman. McQuay'in gerçekçi karakterizasyonu ve dahiyane kurgusu ile..."
GoodreadsBu ürün için ilk yorumu siz yapın.