Devlet İhale Kanunu
% 2indirim

Devlet İhale Kanunu

Satım, Kiraya Verme, Trampa, Mülkiyetin Gayri Aynı Hak Tesisi İşleri
  • 55,00 TL53,90 TL

    hopi kampanyası
    2,70 Paracık
  • Tedarik Süresi 5 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Kamunun gider yapılmasını gerektiren eksiltme ve gelir teminine yönelik artırma ihalelerinde 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu uygulanmaktayken 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu ve 4735 sayılı Kamu İhale Sözleşmeleri Kanunu sonrasında alım, hizmet, yapım, kiralama ve taşıma işlerini oluşturan ve gider yapılmasını gerektiren ihaleler Kamu İhale Mevzuatı kapsamına alınmıştır.

Kamu İhale Kanunu ve Kamu İhale Sözleşmeleri Kanunu'nun yayımı ve uygulamaya başlanması sonrasında Devlet İhale Kanunu'nun uygulamadan ve yürürlükten kaldırıldığı gibi bir algı ve düşünce oluşmuştur. Ancak bu doğru değildir, çünkü 2886 sayılı Kanun halen yürürlüktedir. Sadece kamu harcaması yapılmasına yönelik ihalelerde Devlet İhale Kanunu hükümleri uygulanmayacaktır. 2886 sayılı Kanun satım, kiraya verme, trampa, sınırlı ayni hak tesisi işleri gibi kamuya gelir sağlanmasına yönelik ihalelerde uygulanmaya devam edecektir.

Bu çalışma ile 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu'nun bugün itibariyle uygulama kabiliyeti bulunan ve yürürlüğünü sürdüren maddeleri ile bu kanun kapsamında gerçekleştirilen ihaleler ve bunlara ilişkin işlemleri bütün boyutlarıyla irdelenmiş, konu ile ilgili güncel yargı kararları ile Kamu İhale Kurulu kararlarına yer verilerek uygulamada yararlanılacak bir kaynak haline getirilmeye çalışılmıştır.

 

Konu Başlıkları

Yürürlükten Kalkan Maddeler

Kanun Kapsamındaki İdareler ve İşler

Gelir Getiren ve Gider Yapılan İşlerde Uygulanacak İhale Kanunu

Muhammen Bedel Tespit Usulleri

İhale Komisyonun Oluşumu

İhale Usulleri

51–G Pazarlık Usulü İhale Koşulları

Teminatlar

Ecrimisil ve Tahliye

İhale İşlemlerinde Yasaklar ve Sorumluluklar

Yargı ve Kamu İhale Kurulu Kararları

 


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.