Devlet Muhasebesi
% 2indirim

Devlet Muhasebesi

  • 95,00 TL93,10 TL

    hopi kampanyası
    4,66 Paracık
    Babil.com'da 60> TL ve üzeri ücretsiz kargo kampanyası
  • Tedarik Süresi 5 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Gözden geçirilmiş ve genişletilmiş 3. baskısı yapılan kitapta; Merkezi Yönetim Muhasebe Yönetmeliğinde yapılan ve 01.01.2015 tarihinden itibaren yürürlüğe giren değişiklikler dikkate alınmış, mevcut örnekler güncel yönetmeliğe göre değiştirilmiştir.

Devlet muhasebesinde kayıtlar mali mevzuatta belirtilen hükümler sonucunda ve muhasebe yönetmeliğindeki kurallara göre yapılmaktadır. Kitap, merkezi yönetim kapsamındaki kamu idarelerindeki tüm mali işlemleri ayrıntılı örnekler yardımıyla, yeri geldiğinde mevzuatıyla birlikte yeri geldiğinde ise muhasebe mantığıyla açıklayarak konunun bir bütün olarak öğrenilmesini amaçlamaktadır. Kitap bu yönüyle özellikle devlet muhasebesini öğrenmeye yeni başlayanlar başta olmak üzere muhasebe birimleri ile harcama birimlerinde bu işlemlerle uğraşanlar için bir başucu kitabı olacaktır.

Mali işlemlerle ilgili örnekler açıklanırken, hangi muhasebe kaydının hangi mevzuat ve hangi muhasebe kuralı gereği yapılması gerektiği yanında bazı işlemlerde de hangi kayıtların yapılmaması gerektiği hususu ayrıca anlatılarak, bu hassas konuda yanlışlık yapılmasının önüne geçilmeye çalışılmıştır.

Ayrıca, kitabın ekinde Devlet Muhasebesinde kullanılan kodların tamamını bulabileceğiniz, işlem yaparken işinizi kolaylaştıran ve kitabın yanında ücretsiz olarak verilen özel kartona basılmış “Merkezi Yönetim Özet Hesap Planına da sahip olabilirsiniz.

 

Konu Başlıkları;

Muhasebe Kavramı ve Teorik Yapısı

Genel Muhasebe – Devlet Muhasebesi Farkı

Devlet Muhasebesi İlkeleri, Kavramlar ve Standartları

Devlet Muhasebesindeki Kayıtların Yasal Dayanakları

Merkezi Yönetim Hesaplarına İlişkin Çözümlü Örnekler

Faaliyet – Bütçe Hesaplarının İşleyiş Farklılıkları

Ödenek Hesapları

Değerli Kâğıtlara İlişkin İşlemler

Hazine Hesapları

Monografi


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.