Diktatör

Diktatör

  • Geçici olarak temin edilemiyor
1. Diktatör
2. Bilmediğimiz Yollar
3. Yolumu Kendim Çizdim
4. Kavgası Başladı
5. Kör Et ve Yönet
6. Bana Hayal Sat
7. Vur Kaç
8. Kibir ve Cehalet
9. Hapsedilmiş Gerçeklik
10. Son Acım Bu

Heavy Metal dünya üzerinde yaygınlaştığı coğrafyalarda, tüm baskı unsurlarının ve muktedirlerin de karşısında yükselen bir ses olageldi. 80’lerle birlikte ülkemizde de bir ifade biçimi olan Rock müziğin bu türevinde sayısız grup kuruldu, ürün veriler verildi.

Mekanik, günü kurtarma adına karanlığa ilerleyen sürünün içinde ters yöne yürüyen elemanlardan kurulu. Yolculukları 2011 yılında Caner Öner ve Cem Ceyhan tarafından İstanbul’da başladı. 2012 yılında çıkan “Kitlesel Depresyon” adlı self albümleriyle thrash metal dinleyicisinin beğenisini kazandılar. Köklere bağlı klasik thrash sound severleri etkilediler. Tavizsiz, öfkeli ve isyan dolu söylemlerini bu tarz içinde zor olmasına karşın, Türkçe sözlerle ifade ettiler. Yurtiçi ve yurt dışı “metal medya”da haber ve röportajlarıyla yer aldılar. Dünya thrash metal devlerinden Testament ile aynı sahneyi paylaştılar.

2013 yazını yaşayan birçok duyarlı sanatçı gibi Mekanik de kendi penceresinden durum değerlendirmesi yaptı ve ürünlerini kayıt altına aldı. Buralı olarak sahip oldukları meselelerini, yeni bir albüme daha dönüştürdüler. “Başka bir dünya” beklentileri, her notalarında heavy metal enerjisiyle buluştu. Bu yapıtlarını sanata benzer bir pencereden bakan Gar Müzik Yapım etiketiyle sunuyor ve diktatöre “Diktatör” diyorlar.

Albümün ilk klibi, albümle aynı adı taşıyan Diktatör şarkısına çekildi. Klip internet ve müzik kanalları üzerinden heavy metal izleyicisine sunulmuş bulunmakta.

(Tanıtım Bülteni'nden)
Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.