Din Psikolojisi
% 25indirim

Din Psikolojisi

  • 15,50 TL11,62 TL

    hopi kampanyası
    0,58 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Bu kitap, İlâhiyat Fakültelerinde okutulmakta olan Din Psikolojisi dersinde öğrencilerin Türkçe kaynak ihtiyacına bir nebze de olsa cevap vermek amacıyla hazırlanmıştır. Kitabın öğrencilerin anlayabilecekleri bir dille yazılmasına özen gösterilmiş, öğrencilerin ders dışı etkinliklerinin sınıf ortamında mütalaa edilmesine imkân sağlayarak öğrenci iş yükünün artırılması amacıyla, kitabın hacmi mümkün olduğunca dar tutulmaya çalışılmıştır.


Şüphesiz Din Psikolojisi bilgileri yalnız İlâhiyat eğitimi görenler için değil, mesleklerinin gereği olarak çeşitli gelişim dönemlerindeki insanlara dinî eğitim veren, onlara pratik din hizmetleri sunan, dinî rehberlik ve danışmanlık yapan, toplumda şuurlu ve sağlıklı bir dinî yaşantının oluşmasını amaçlayan, insanları dine yaklaştırmaya, dini samimi olarak yaşamaya ve yaşatmaya çalışan ve bunu bilimsel temellere dayandırmak isteyen herkes için gereklidir. Bu itibarla kitabın, başta din görevlileri ve Kur’ân Kursu öğretmenleri olmak üzere Din Psikolojisine ilgi ve ihtiyaç duyan herkes için yararlı olacağı kanaatindeyiz.


Her türlü eksiklik, hata ve sorumluluğu kabul ederek bu çalışmanın, öğrenciler ve alanla ilgilenenlere yararlı olmasını temenni ediyor,okuyuculardan gelecek her türlü tenkidi şükrânla karşılayacağımı belirtmek istiyorum.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.